«ОЛІМПІЙСЬКА НАДІЯ 2022»

Петро АНТОНЕНКО

У вівторок в агенції “Інтерфакс-Україна” відбулася прес-конференція голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва. Вона була присвячена завершенню тендера на розробку техніко-економічного обґрунтування Національного проекту “Олімпійська надія 2022”.

Національний проект “Олімпійська надія 2022” спрямований на реалізацію ініціативи Президента України щодо проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року в Карпатах. Загальний термін реалізації — близько 7 років, передбачається залучити 11 млрд. гривень. Проект украй важливий для підвищення туристичної привабливості України, позитивного міжнародного іміджу та розвитку інфраструктури регіонів. Лише факт декларації такої ініціативи концентрує погляди інвесторів і ресурсів на Карпатському регіоні. Прагнення провести в Україні Олімпіаду зараз не призводить до витрат із бюджету, оскільки саме рішення прийматиметься 2014 року. Але вже тепер, надаючи проектові “Олімпійська надія” статус національного, держава отримує можливість розвинути індустрію туризму у великому депресивному регіоні Західної України. Тепер завдання України — показати до 2014 року, на що ми здатні.
Крім того, проект “Олімпійська надія 2022” вирішує проблему належної матеріально-технічної бази зимового спорту. Бо її відсутність ускладнює підготовку українських спортсменів до зимових олімпіад, їм доводиться тренуватися за кордоном.
Голова агенції наголосив і на такому важливому моменті. Виконання Національного проекту “Олімпійська надія 2022” позитивно вплине на соціально-економічний розвиток західного регіону нашої держави, зокрема шляхом створення великої кількості робочих місць, насамперед для місцевого населення. А це зменшить відтік трудових ресурсів за кордон, адже значна кількість наших трудових мігрантів у Європі — мешканці Західної України.
“Результати наших тендерів, — наголосив Владислав Каськів, — свідчать, що чесні процедури багаторазово зменшують витрати бюджету”. У цьому тендері взяли участь кілька компаній із великим досвідом планування спорудження спортивних об’єктів у світі. Основними критеріями відбору були ціна проектів, якість виконання, термін реалізації.
Голова агентства оголосив на прес-конференції, що переможцем тендера визнано австрійську компанію “Klenkhart & Partner Consulting”. Вона надала пропозицію з найнижчою ціною — 455 тис. євро, а також із коротким терміном виконання ТЕО — 55 днів. У компанії 20-річний досвід діяльності в багатьох країнах Європи і Азії, де вона реалізувала близько 900 проектів, пов’язаних із гірськолижним спортом.
Словом, ще за кілька років до ухвалення рішення про проведення зимової Олімпіади—2022 наша держава демонструє серйозні наміри провести ці світові ігри на високому рівні. І це, безумовно, врахує керівництво міжнародного олімпійського руху.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment