ПОТРІБНА ДОПОМОГА ГРОМАДСЬКОСТІ

Насувається загроза нищення Української Православної Церкви, яку будує понад 600-людна Релігійна Свято-Софіївська Громада в науковому сел. П’ятихатки Київського району м. Харкова. Теперішня команда Г. Кернеса порушує питання про скасування давнішого Рішення сесії міської ради про надання земельної ділянки та дозволу Свято-Софіївській Православній Громаді сел. П’ятихатки на побудову ними там Української Православної Церкви та налаштовуються передати її іншій конфесії — УПЦ Московського патріархату.
Дозвіл і виділення ділянки під церкву дала 2001 року сесія міської ради. Відтоді проводилися тривалі узгодження, уточнення, перевірки; потім нові кола уточнень, перевірок, усяких зачіпок. Після приходу 2006 року до влади в місті команди Г. Кернеса почали чинити перепони будівництву позаштатними комісіями, перевірками, з’ясуванням очевидного та вже встановленого.
Але виявилося, що причепитися не було до чого! Тоді почалися пресування й наїзди на ктиторів-спонсорів, що допомагали будівництву. Священикам і активу Релігійної Громади в неофіційному порядку “настоятельно рекомендуют” перейти до УПЦ Московського патріархату й передати ділянку землі та розпочате на ній будівництво храму. Інакше, мовляв, “будут неприятности”.
Усе робилося, аби затримати, загальмувати будівництво церкви, яку одна чиновниця з міськвиконкому обізвала “не нашей”. Однак, незважаючи на зумисні перепони, будівництво української церкви триває.
На сьогодні виконано ескізний та робочий Проекти будівництва вартістю понад 1,5 млн грн.; повністю виконано нульовий цикл робіт на рівні фундаментів, іде будівництво на рівні цокольного поверху. Виконано будівельних робіт обсягом на 1, 5 млн грн. Придбано будівельних матеріалів на суму близько 1 млн грн.
Нині тут працюють будівельники. І це — всупереч штучним перепонам, які раз по раз створюють недруги — всілякі сучасні гонителі Української Православної Церкви Київського патріархату. Тепер постала загроза взагалі під корінь зрубати справу будівництва Української Православної Церкви в Харкові, де понад 80 % населення — етнічні українці, а 92 % — політичні.
Українська Громада Харкова рішуче протестує проти планів та підступних намірів команди міського голови знищити й припинити будівництво Свято-Софіївського Православного Храму Київського патріархату в науковому сел. П’ятихатки, скасувати дозвіл на земельну ділянку й будівництво Церкви та передати їх Українській Православній Церкві Московського патріархату.
Вимагаємо припинити ворожі дії проти українців та української держави. Закликаємо Вас не допустити реалізації підлих підступних планів нищення Української Православної Церкви.
На звернення-протести Харківської громадськості від 01.07.2011 р. до місцевих органів влади, до Профільних Комітетів Верховної Ради — п. Яворівського В. О., Тарасюка Б. І., і до Президента України відповіді нема, заходи не вживаються. Необхідна солідарна участь усієї української громадськості в захисті української церкви.
З повагою,
за дорученням наради керівників організацій-членів “Харківської Громади на захист Конституції та Прав людини”,

Голова ХОВ  Конгресу Української інтелігенції, письменниця, заслужений діяч мистецтв України Н. І. ВИНОГРАДСЬКА;
Голова громадської організації Харківщини “Поступ”,  депутат Харківської обласної ради     А. Г. СЕРГІЄНКО;
Голова ХОВ Всеукраїнського об’єднання ветеранів В. Н. ЧАЛИЙ;
Голова ХОО ВУТ політичних в’язнів і репресованих  А. К. ЗДОРОВИЙ;
Заступник голови Харківського культурологічного Товариства “Спадщина”, письменниця В. Я. ОВОД;
Заступник голови Ради старійшин Всеукраїнського козацького товариства, генерал-хорунжий О. СЕМИДУБ (І. В. Корнійчук)

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment