КНИГА ПРО ТИХ, ХТО СТОЯВ БІЛЯ ВИТОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

23 вересня 2011 року в Національному музеї літератури України презентували книгу про визначних українських діячів “Біля витоків Незалежності”, яка вийшла накладом 1000 примірників. У книжці зібрано 20 нарисів про діячів культури, політиків, дисидентів, які зробили вагомий внесок у культуру та становлення української держави. Серед них — В’ячеслав Чорновіл, Володимир Івасюк, Василь Стус, Анатолій Солов’яненко, Василь Симоненко, Григір Тютюнник, Іван Миколайчук, Юрій Іллєнко, і менш відомі імена, як наприклад, Данило Шумук, Валерій Марченко, Василь Макух.

Арсен ПУШКАРЕНКО

Ініціатори проекту — Молодіжний рух Києва, Всеукраїнське товариство “Меморіал” ім. В. Стуса, Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Т. Шевченка.
— Реалізація такого некомерційного проекту розпочалася ще 2008 року, — розповідає керівник проекту, голова Молодіжного руху Києва Арсеній Пушкаренко.
“Ми вирішили взяти 20 постатей до 20-річчя, хоча цією книгою вшановуємо всіх борців за українську державу. З листопада 2008 року, коли розпочався проект, ми провели двадцять заходів, присвячених героям нашого видання. У цьому проекті нам вдалося поєднати бажання та інтерес молоді, досвід і авторитет старших людей, які безпосередньо брали участь у боротьбі за українську державу. “Біля витоків Незалежності” — це лише перше видання з серії проекту “Шляхом українських патріотів”, — каже Арсеній Пушкаренко.
Упорядник та редактор книги — журналіст і письменник Михайло Сидоржевський.
Голова Ради проекту, народний депутат, голова товариства “Просвіта” Павло Мовчан запевняє, що всі люди, про яких написано в книзі, мали значний вплив на українців, зокрема і на нього: “Це були магніти. Низка тих імен впливала на моє буття, на моє самопочуття, на мій розвиток як молодого літератора. Це надзвичайно важлива низка лише тому, що то люди унікальної вдачі”.
На презентацію навідалися Лесь Танюк, Марія Миколайчук, Петро Осадчук, Атена Пашко, Пилип Іллєнко, Валентина Чорновіл, Олександр Бригинець, Наталія Осьмак.
Уже видану книгу планують презентувати в різних регіонах України та за кордоном. Профінансували проект нардепи Олег Тищенко і Григорій Омельченко, президент Інституту соціального розвитку українців Олег Гелевей та Геннадій Вівдич.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment