11 жовтня 2011 року Юлію ТИМОШЕНКО засуджено до семи років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки

img_5370РЕЗОНАНС: ТРИ ГОДИНИ ПІСЛЯ ВИРОКУ

Після того, як о 13 годині 11 жовтня 2011 року суддя Печерського райсуду Родіон Кірєєв озвучив вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко — 7 років ув’язнення, 3 роки позбавлення права перебувати на владних посадах плюс відшкодування 1 516 365 234,94 грн НАК “Нафтогазу” та 4,512 гривень за проведення судових експертиз, інформаційний світ буквально вибухнув коментарями. Очевидно, що ця тема надовго стане провідною в ЗМІ та в світовій мережі: її відслідковують найповажніші інституції. Подаємо тут найпоказовіші матеріали, що з’явилися на сайтах інформаційних агентств протягом трьох годин 11.10.2011 року.

13:07. Тимошенко: В Україну повернувся 37-й рік
Екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що судовий вирок у кримінальній справі щодо газових угод 2009 року свідчить про повернення України до часів масових репресій, які здійснювалися у 30-ті роки XX століття.
Про це Ю.Тимошенко заявила одразу після того, як головуючий у справі суддя Печерського районного суду Родіон Кірєєв оголосив її вирок.
“В Україну з цим вироком, з усіма репресіями проти громадян, повернувся 37-й рік. Усім треба сьогодні бути сильними”, — заявила Ю. Тимошенко.
Екс-прем’єр також звернулася через присутніх у залі представників ЗМІ до всіх громадян, “людей доброї волі в Україні” із закликом захистити країну від авторитарного режиму.
13:30. Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд вважає, що політичні рішення має оцінювати парламент, а не суд: “У демократії судження про політичні рішення мають бути залишені парламенту та виборцям, а не судам”, — заявив генсек Ради Європи.
Т. Ягланд висловив сподівання, що запропоновані нещодавно зміни до Кримінального кодексу України зроблять неможливими такі судові процеси у майбутньому.
14:33. Євросоюз вважає вирок Тимошенко політично мотивованим
Про це заявила представник Єврокомісії Мая Косьянчич, яка зачитала спільну заяву країн ЄС.
“Суд не відповідав міжнародним стандартам у тому, що стосується справедливого, транспарентного й незалежного юридичного процесу, до чого ми неодноразово закликали в попередніх заявах”, — сказала вона журналістам у Брюсселі.
За словами М. Косьянчич, Євросоюз “глибоко стурбований” вироком Ю. Тимошенко.
14:34. Брюссель сподівається…
Європейська Комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Юлії Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.
Про це, коментуючи вирок у справі екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, заявив член Єврокомісії з питань розширення і політики європейського сусідства Штефан Фюле в Брюсселі.
“Ніхто не може потрапити до в’язниці на основі вже застарілого законодавства. І рішення, безсумнівно, повинно бути знайдено”, — цитує Ш. Фюле “Українська правда”.
14:54. Ештон: ЄС глибоко розчарований…
Європейський Союз заявляє, що вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко підтвердив вибірковість застосування правосуддя в Україні  — про це йдеться у заяві Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон від імені Євросоюзу.
“ЄС глибоко розчарований вироком Печерського районного суду України щодо справи Юлії Тимошенко. Вирок винесено після процесу, який не відповідав міжнародним стандартам щодо чесності, прозорості та незалежності юридичного процесу, до чого я неодноразово закликала в моїх попередніх заявах”, — зазначила К. Ештон.
За її словами, це особливо розчаровує на тлі головування України у Комітеті міністрів Ради Європи.
К. Ештон від імені Євросоюзу закликала компетентні українські органи влади забезпечити чесний, прозорий та неупереджений процес під час апеляції у справі Ю. Тимошенко та у справах інших членів колишнього уряду. При цьому право на апеляцію не повинно призводити до будь-яких обмежень щодо участі обвинувачених у наступних виборах в Україні, зокрема у парламентських виборах 2012 року.
К. Ештон наголосила, що Євросоюз враховуватиме це у своїй політиці щодо України: “Те, як українська влада загалом поважатиме універсальні цінності та верховенство права і, зокрема, як вона поводитиметься у цих справах, містить ризик глибокого впливу на двосторонні відносини ЄС—Україна, включаючи укладання угоди про асоціацію, наш політичний діалог і нашу більш тісну співпрацю”.
14:51. У Москві вирішили викрутити позицію ЄС у справі Тимошенко собі на користь
Вирок екс-прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко не дає Києву жодних аргументів у дискусіях з Росією щодо газу. Про це віце-спікер Держдуми РФ, президент Російського газового товариства Валерій Язєв сказав журналістам у Москві.
Він зазначив, що винесений вирок є “несподівано суворим і незвичним”. “З іншого боку, це рішення жодною мірою не може бути аргументом у наших дискусіях щодо ціни на газ”, — підкреслив В. Язєв. За його словами, влада України спробує використовувати це рішення у переговорах з Москвою.
Він висловив думку, що таке рішення ускладнить відносини України з ЄС: “Євросоюз схильний розглядати це як політичну розправу, тому для України, яка вступила в енергетичне співтовариство і бере участь в євроінтеграційних процесах, мабуть, це ускладнить переговорну позицію”.
15:13. МЗС Франції вже натякає…
Париж вважає вирок колишньому прем’єру України Юлії Тимошенко доказом політичної мотивації її переслідування і закликає українську владу дотримуватися Конвенції про права людини при апеляції захисту.
Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ Франції Бернар Валеро на прес-конференції в Парижі, передає РІА “Новости”.
16:12. МЗС Німеччини: Вирок Тимошенко не пройде безслідно для України
Як повідомляє РІА “Новости”, міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле заявив: “Сьогоднішній вирок стосовно колишнього прем’єра Юлії Тимошенко для України є поверненням назад. Він кидає тінь на правову систему в країні. Це не пройде безслідно для наших (Німеччини) відносин з Україною і для відносин України з Євросоюзом”.
За словами Г. Вестервелле, Німеччина “дуже уважно” спостерігатиме, як у Києві поводитимуться з іншими колишніми членами Кабінету Ю. Тимошенко.
13:16. “Наша Україна”: Вироком встановлено авторитаризм
Вироком проти екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, який було винесено 11 жовтня, владний режим на чолі з Віктором Януковичем остаточно встановив в Україні авторитаризм.
Про це йдеться у заяві “Нашої України”, оприлюдненій прес-службою партії:
“Наша Україна” категорично засуджує протиправний вирок проти Юлії Тимошенко і розцінює його як акт політичних репресій режиму проти одного з лідерів опозиції. Сьогодні відбулася розправа не з конкретною особою. Вчинено замах на українську демократію і кожного з нас… Для цього режиму точку неповернення пройдено. Нинішня влада приготувала собі таку долю, яку вона призначила Ю. Тимошенко. Жодні авторитарні дії не дадуть владі уникнути відповідальності за свою діяльність”.
Також партія висловлює підтримку політичним партнерам з Блоку Юлії Тимошенко та інших опозиційних сил і висловлює свою готовність до спільних дій опору в нових політичних обставинах.
14:25. Кличко вважає, що Янукович зробив собі “політичне харакірі”
Лідер партії “Удар” Віталій Кличко заявляє, що судовий вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко є політичним харакірі української влади.
В. Кличко, який зараз перебуває з робочим візитом у США, заявив, що розцінює цей вирок як розправу над одним з політичних опонентів влади. Він порушуватиме питання репресій проти опозиції в Україні на всіх зустрічах з американськими високопосадовцями.
В. Кличко зауважив, що “у будь-якій цивілізованій країні за свої політичні прорахунки і рішення політики несуть політичну відповідальність, а не сидять у в’язниці. Спроба влади ізолювати свого опонента свідчить про неготовність команди Януковича до чесної конкурентної боротьби за симпатії виборців, бажання зачистити опозиційний табір напередодні парламентських виборів”.
15:17. Заява Української Народної Партії з приводу вироку Юлії Тимошенко
Українська Народна Партія вважає судовий процес і винесений Юлії Тимошенко вирок проявом політичних переслідувань опозиційних сил, що суперечить практиці будь-якої демократичної країни.
Українська Народна Партія наголошує: усі дії сторони обвинувачення, а також численні порушення прав сторони захисту під час розгляду справи є нічим іншим, як демонстрацією зневаги чинної політичної влади до принципів справедливого судочинства і права громадянина на судовий захист. Своїми діями чинна влада створює умови для міжнародної ізоляції країни, завдає непоправної шкоди іміджу держави та ставить під загрозу укладання угоди про асоціацію з ЄС, а потенційні економічні втрати від такої ізоляції значно перевищують шкоду, про яку йдеться у вирокові Тимошенко.
Окрім того, Українська Народна Партія наголошує: поряд з Тимошенко на лаві підсудних мав би бути кожен, хто в різні часи зраджував національні інтереси України: укладав Харківські угоди, здавав ядерну зброю, Чорноморський флот, заощадження вкладників Ощадбанку СРСР та активи Радянського Союзу. Якщо маніпуляції з судовою гілкою влади в інтересах однієї політичної сили триватимуть, це призведе до втрати легітимності владної команди і, не виключено, до соціальних заворушень. Відповідальність за такий розвиток подій у країні повністю нестиме чинна влада.
15:31. Олег Тягнибок: На перший план у протистоянні режиму Януковича виходить громада
“Усі українці розуміють, що вирок Тимошенко виніс не суд, а режим Януковича, який прямує до тотальної узурпації всіх гілок влади та встановлення в Україні поліційної держави. Бо насправді, звинувачуючи Тимошенко у здачі національних інтересів у газовій сфері, режим Януковича постійно демонструє готовність гендлювати національною газотранспортною системою заради олігархів, які утримують цей режим”, — прокоментував сьогоднішній вирок Юлії Тимошенко голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок.
Він заявив: “Після вироку Тимошенко на перший план у протистоянні режиму Януковича виходить громада. Українці повинні усвідомити: лише спільна стратегія, спрямована на усунення від влади режиму Януковича, самоорганізація і безкомпромісність у боротьбі можуть убезпечити суспільство від олігархічної диктатури”.
15:26.  Президент України Віктор Янукович вважає, що сьогоднішнє рішення суду стосовно екс-прем’єра Юлії Тимошенко є неостаточним.
Про це він сказав на спільній прес-конференції з президентом Республіки Словенія Данілом Тюрком у Києві. За словами В. Януковича, вирок суду ґрунтувався на чинному Кримінально-процесуальному кодексі зразка 1962 року.
“Але це не остаточне рішення — попереду Апеляційний суд, і, безумовно, яке він прийме рішення і в рамках якого законодавства він прийматиме це рішення, це матиме велике значення”, — сказав він.
В. Янукович зауважив, що справа Ю. Тимошенко дісталась нинішній владі у спадок від попередньої, оскільки розслідування було розпочато після рішення РНБО у лютому 2009 року: “Тому вона (справа) розслідувалася правоохоронними органами і логічно завершилася рішенням суду. Безумовно, рішення суду було в рамках існуючого Кримінально-процесуального кодексу”.

Хроніку подій складено за повідомленнями УНІАН, РІА “Новости”, “Української правди”, прес-центрів

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment