МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ВІДЗНАЧИВ ЮНИХ БУДІВНИЧИХ УКРАЇНИ

Олеся ВАСИЛЕЦЬ,
дипломант конкурсу, студентка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка,
член обласного об’єднання “Молода Просвіта”

З 1997 року в Україні традиційно проходить щорічний міжнародний молодіжний конкурс “Мій рідний край”, організатор якого Союз українок України за підтримки Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, учнівських та студентських патріотичних організацій, молодіжних творчих спілок.
Учасники готували та захищали науково-дослідні роботи за тематичними номінаціями: “Видатні жінки України”, “Проблема національного виховання та гендерної політики”, “Україна на новому шляху”, “Краєзнавче дослідження”, “Видатні постаті — гордість України”, “Історія мого роду” тощо. Мета конкурсу — виявлення та відзначення творчої молоді, яка прагне займатися науковою діяльністю, вивчати історію, культуру, мову своєї Батьківщини та її славних героїв. Зміст конкурсних робіт — це правдиві сторінки літописної історії України про життя і мрії мільйонів українців, які, здобувши самостійність, прагнуть будувати державу з високодуховною культурою, європейською економікою і правом, виховувати молоде покоління, що свято берегтиме наші духовні скарби; це окремий світ досліджень і пошуку, підтверджений архівними матеріалами, це спілкування з очевидцями подій та формування власної думки.
Конкурсна комісія у складі Миколи Жулинського, Лілії Григорович, Атени Пашко та ін. проаналізувала 112 прорецензованих наукових, дослідницьких, пошукових та творчих конкурсних робіт, які надійшли зі шкіл, вищих навчальних закладів, Малої академії наук, позашкільних установ дванадцяти областей України та АР Крим. Було відзначено вагомий внесок конкурсу у виховання молодих будівничих держави.
Цього року нагородження переможців відбулося у Львові. Приємністю для Луганщини стало те, що призові місця посіли студентки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Аліна Хмеленко (I місце у номінації “Проблеми національного виховання та гендерної політики”), яка досліджувала тему “Проблеми виховання національної свідомості молодого покоління у творах Тараса Шевченка та Бориса Грінченка”, й Олеся Василець (II місце у номінації “Видатні жінки України”), що підготувала роботу на тему “Надія Світлична: пісня української лебідки”. Їм вручили дипломи, збірники текстів робіт із персональними світлинами та подарункові книжки — твори видатних українських письменників-класиків. Нагороди й відзнаки отримали також наукові керівники цих конкурсанток: Тетяна Степанівна Пінчук, професор кафедри української літератури, декан факультету української філології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, та Володимир Федорович Семистяга, доцент кафедри історії України ЛНУ імені Тараса Шевченка, заслужений працівник освіти України.
Заохочувальні грамоти за участь у конкурсі отримали: у номінації “Історія мого краю” — Надія Сергієнко та Олена Чхаїдзе, студентки Луганського коледжу будівництва, економіки і права, за спільну дослідницьку роботу “В ім’я майбутнього (130-річчю навчального закладу присвячується)”; у номінації “Ми — горда нація” відзначено Юлію Оникієнко, студентку Луганського державного інституту культури і мистецтв, за дослідницьку роботу “Мій рідний край і шістдесятництво в Україні”. Наукові керівники конкурсанток Ольга Іллівна Євсюкова, викладач української мови та літератури Луганського коледжу будівництва, економіки і права, заслужений вчитель України, та Василь Федорович Вакуленко, викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Луганського державного інституту культури і мистецтв.
На Луганщині народилися й розквітли визначні таланти української держави: державно-політичні діячі, космонавти, письменники, журналісти, науковці, військові, художники, співаки, музиканти, актори, медики і спортсмени. Зокрема це Борис Грінченко, Надія та Іван Світличні, Микола Руденко, Василь Голобородько та інші. Ми розуміємо, що маємо бути гідними нащадками уславлених пращурів. Нам є за що любити рідний край і є ким пишатися!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment