МУЗИЧНИЙ ДАРУНОК ДОНЕЦЬКИХ МИТЦІВ

Передостанній день ХХІІ міжнародного музичного фестивалю “Київ Музик Фест—2011” був ознаменований черговими прем’єрами. Вечір під символічною назвою “Східноукраїнський симфонічний експрес” зібрав шанувальників класичної музики на концерт, присвячений творчості донецьких композиторів.

Ольга ГУРКОВА

До концертної програми увійшли твори Володимира Стеценка, Данила Мілки, Романа Качалова та Євгена Петриченка у виконанні Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України (художній керівник і головний диригент — Володимир Шейко) та Академічного хору імені Платона Майбороди (художній керівник і головний диригент — Юлія Ткач).
Симфонія на три частини для великого симфонічного оркестру Володимира Стеценка (1990, друга редакція — 2011), яка відкрила перший відділ концерту, овіяна романтичним світосприйняттям із його одвічними внутрішніми конфліктами особистості, любов’ю до природи, зображальністю. Звідси й романсово-пісенна мелодика, і фантастичні, гротескні образи.
Оспівування кохання і молодості у Сюїті для сопрано, баритона, хору і симфонічного оркестру Данило Мілка вирішив у манері естрадно-популярної музики та жанру мюзиклу. Три частини твору “Порвалась струна”, “Ты опять не встретишь ни одной улыбки”, “Нет, нет, ничего здесь нет” об’єднані куплетною формою і темою годинника. Дует у складі Тетяни Гуртовенко (сопрано) та Сергія Дубницького (баритон) став виразником образу “палких юнацьких почуттів”.
Другий відділ концерту присвячений українській поезії — творчості Тараса Шевченка та Ліни Костенко. Теми української мови (І частина “Праведная душе! Прийми мою мову немудру та щиру. Прийми, привітай” із “На вічну пам’ять І. Котляревському”), сну і людського існування (ІІ частина “Минають дні, минають ночі”; ІІІ частина “Лечу, лечу…”; ІV частина “Та й сон же, сон напрочуд дивний, мені приснився” з поеми “Сон”) відображені у “Спогадах Кобзаря” (Кантаті на вірші Тараса Шевченка для баритона, хору і симфонічного оркестру) Романа Качалова. В “Антитезах” (Симфонії № 3) на вірші Ліни Костенко для сопрано, хору і симфонічного оркестру Євгена Петриченка цікаво співіснують класична традиція і традиція народного музикування (народний спів солістки Анастасії Колеушко та імітація гри народних інструментів в оркестрі).
Приємно, що “Київ Музик Фест” залучає до програми твори не тільки вже відомих на весь світ і в Україні композиторів, а й молодих авторів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment