ЗАЯВА Луганського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Останнім часом в Україні і на загальнодержавному, і на регіональному рівні активізувалася чорносотенська діяльність “п’ятої колони”. Її мета — зруйнувати українську національну ідентичність та відкинути українську націю і її державність на маргінеси історії. І це не вигадки “знахабнілих націоналістів”, як нам безсоромно намагаються довести апологети правлячої промосковської парламентської сили.
Громадськості добре відомо, звідки надходять вказівки та фінансування, де розташований центр підривної діяльності проти нашої держави, де плетуть інтриги та складають багатоходові різновекторні хитромудрі комбінації зі знищення всього українського. Ось чому не риторичним є запитання до наших державних очільників: “Ви хто?” Чому це ви наче води до рота набрали та ще й “осліпли” й “оглухли” тоді, коли північний сусід із брутальною лайкою навіть сам етнонім “українець” звів до рангу кримінального злодія, українські об’єднання та культурно-просвітницькі й духовні центри оголосив поза законом, а їхніх лідерів знищує і морально, і фізично. Хто з вас готовий понести відповідальність за повне ігнорування ст. 10 і 11 Конституції України, офіційне тлумачення Конституційним Судом України статусу державної мови, Декларації про державний суверенітет України, за безбожну фальсифікацію суті та змісту Європейської хартії місцевих або малопоширених мов, ігнорування й фальшування інших основоположних державних і міжнародних документів. До цього слід додати практику постійного скорочення кількості годин на вивчення державної мови та національної історії в усіх без винятку типах навчальних закладів, закриття шкіл, класів і дитячих дошкільних закладів з українською мовою навчання й виховання. Дедалі більше поширюється нехтування державною мовою в усному та письмовому мовленні державних службовців, а в деяких містах українська потрапила навіть під пряму заборону. Дійшло і до виселення з орендованих приміщень місцевих просвітянських об’єднань, редакцій друкованих ЗМІ, закладів культури, бібліотек, видавництв, книгарень та інших закладів національно-патріотичного змісту. Ця тенденція нагадує чорносотенні часи столипінської реакції та комуно-більшовицьку політику “злиття братніх народів”.
Події, що сьогодні відбуваються на Луганщині, досить часто випереджають загальноукраїнські. Луганська область постала своєрідним полігоном для відпрацювання антинаціональних акцій в усій державі. Показово, що вони набули мало не масового характеру, і при цьому спостерігається намагання провину за провали в соціально-економічній та інших сферах державного будівництва покласти на все українське. Бо українці винні вже в тому, що є українцями, та ще й на своїй споконвічній землі. Тож бренд “інтернаціональний Донбас” правляча еліта звела до одного — все повинне бути “великорусским”. Про те, так це чи ні, свідчать факти:
Ÿ у Сєверодонецьку двічі скликались з’їзди депутатів-сепаратистів з метою утворення Північно-Східної республіки.
Ÿ за сприяння обласної влади в центрі Луганська встановлено пам’ятник так званим “жертвам вояків ОУН—УПА” (08.05.2010);
Ÿ Луганська облрада ухвалила рішення щодо особливого статусу російської мови (27.05.2011);
Ÿ цей же “представницький” орган своєю ухвалою, усупереч рішенню Конституційного Суду України, продовжив термін вивішування червоних прапорів (нібито “прапорів Перемоги”) на будівлях державних установ у Луганській області (17.06.2011);
Ÿ владні структури Луганської області, всупереч конституційному положенню щодо відокремлення Церкви від держави, організовували помпезне перебування в області Патріарха Московського і всія Русі Кіріла (Владіміра Ґундяєва) у вересні 2011 р.; при цьому постійно ігнорують духовні потреби вірних Української Православної Церкви Київського патріархату, чим розпалюють міжконфесійну ворожнечу в краї;
Ÿ депутати Луганської міської ради знову лобіюють встановлення в обласному центрі пам’ятника Катерині ІІ, перекручуючи історичні факти та нехтуючи історичною справедливістю;
Ÿ на свято Покрови українське воєнізоване козаче формування з Луганська, Станиці Луганської та Краснодона, оголосивши, що є складовою Війська Донського, брало участь у козачому параді в м. Новочеркаськ (Російська Федерація);
Ÿ в обласному центрі неодноразово пошкоджували скульптуру “Писанковий лев” — подарунок громади Львова луганцям;
Ÿ у Новопсковському районі багаторазово руйнували пам’ятний знак — хрест на Гайдамацькій могилі;
Ÿ у приватних автобусах, що курсують у містах Луганської області, висять таблички “Я разговариваю по-русски”, а тих, хто робить зауваження водієві та розмовляє державною мовою, з криками: “Со своей бандєровской мовой катісь до своєво Львова” намагаються висадити з транспорту.
Перелік антиукраїнських дій, генерованих представницькими органами влади Луганщини, цим не вичерпується. Апогеєм українофобської істерії на Луганщині стало цинічне варварське знищення у ніч із 21 на 22 жовтня 2011 року погруддя Тараса Шевченка у Стаханові. Перелякана місцева влада замість знайти й покарати злочинців, намагалася приховати правду й перекласти відповідальність за скоєне на шукачів металу, хоча пам’ятник був із гіпсу.
Луганське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка вважає акт вандалізму в Стаханові злочином, спрямованим проти основ української національної державності й духовності, та водночас закономірним наслідком антиукраїнської діяльності місцевої влади.
Просвітяни області вимагають:
Ÿ негайно відновити зруйноване погруддя Тараса Шевченка в Стаханові;
Ÿ знайти та, відповідно до чинного законодавства України, покарати винних у злочині.
Звертаємося до Президента України з вимогою дати морально-правову оцінку діяльності державних службовців у Луганській області загалом та у Стаханові зокрема, а також зробити відповідні організаційні й кадрові висновки. Вимагаємо вжити дієвих заходів, аби припинити сповзання місцевих представництв влади в областях до фактичної бездержавності, негайної заборони діяльності українофобських організацій, що сприятиме зміцненню підвалин національної державності на східних і південних теренах України.

Правління Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment