НОВИНИ З ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ

Михайлина БОДНАР,
член Національної спілки журналістів України

Обласна “Просвіта” звернулася до голови Тисменицької міської ради Богдана Дарчина з проханням вирішити питання про увіковічення в назві однієї з вулиць міста Тисмениці відомого в краї та еміграції письменника, громадського та релігійного діяча Миколи Угорчака-Погідного. 22 грудня виповнюється 110 років від дня його народження.
Він автор багатьох книг для дітей, оповідань на релігійну та побутову тематику, збірника проповідей. Крім душпастирської, творчої та педагогічної роботи Микола Погідний займався і культурно-просвітницькою діяльністю, був активістом товариств “Рідна школа”, “Просвіта”, “Союзу кооператив”.
У наш час його твори друкувалися у літературних збірниках, журналах “Дзвін”, “Червона калина”, “Перевал”, “Гуцульська школа” та інших. 1944 року в Коломийському видавництві “Вік” вийшла збірочка його казок “Гетьманська булава”, а до 100-річного ювілею письменника у видавництві “Тіповіт” — збірка творів для дітей “Срібна гривна”.
* * *
Низка політичних партій і громадських організацій краю, зокрема й “Просвіта” нещодавно звернулися до міського голови Віктора Анушкевичуса та голови фракції ВО “Свобода” в Івано-Франківській міській раді Романа Онуфріїва з вимогою вплинути на діяльність пивного закладу Паб “Че”, що відкрився в приміщенні підвалу будинку по вул. Воїнів Інтернаціоналістів, 14.
Цей заклад має ідеологічне антинаціональне підґрунтя. Адже Че Гевара — один із очільників комуністичного руху в Латинській Америці. За свої дії людиноненависника засудили в усьому світі. Приміщення закладу розфарбоване червоними зірками, на його рекламі зображений портрет Че Гевари в береті з червоною зіркою.
Члени комісії, створеної за розпорядженням міського голови, зустрічалися з власниками цього закладу. Звільнено директора Івана Микитюка, проведено зміни в оформлені інтер’єру та зовнішньої реклами, зокрема знято портрети Че Гевари, змінено дизайн зовнішньої вивіски та внутрішніх приміщень закладу.
* * *
Славні історичні традиції “Просвіти” не повинні піти в небуття, і сьогодні товариство є ініціатором багатьох починань. Набирає сили видавництво “Просвіта”. Стає популярнішою газета “Галицька Просвіта”. Активно працюють просвітянська “українська книгарня” та просвітянські художні колективи. Саме вони нещодавно на літній сцені міського парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка дарували свою мистецьку програму для мешканців міста та його гостей. Тепло зустрічали відомий у багатьох містах і селах нашої області вокальний ансамбль “Квіти ромену” обласного НД “Просвіта” (керівник О. Турок).
Для дітей, які з батьками прогулювалися в парку, концертні номери підготували вихованці просвітянського Клубу обдарованих дітей (керівник Р. Денега).
“Молода Просвіта” на концерті презентувала уривки з театральної постановки “Український каламбур”, які підготувала керівник драмгуртка НД “Просвіта” Н. Гаріджук.
Сьогодні “Просвіта” кличе до гурту українську інтелігенцію. Про це говорив у своєму виступі голова обласної “Просвіти” Степан Волковецький.
Кожен із присутніх на концерті отримав у подарунок тижневик “Галицька Просвіта”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment