FEMEN ОСОРОМИЛИ УКРАЇНУ В ІТАЛІЇ

Українки в Італії обурені протестами Femen у Римі та Ватикані.
5 і 6 листопада жіночий рух Femen у рамках свого євротуру провів дві акції протесту — в Римі та Ватикані.
Перша з них була присвячена політиці прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Дівчата топлес, пофарбовані у кольори італійського прапора, виступали за його відставку з поста прем’єр-міністра Італії. Також шокували плакатами з нецензурними написами.
Наступного дня Femen провів акцію “Молот відьом” на площі святого Петра у Ватикані. Згідно з повідомленням прес-служби руху, активістки “пішли хрестовим походом на його женоненависницьку політику”.
Щоб зрозуміти, як Італія сприйняла гастролерок з України, досить заглянути у колонки коментарів під фото та відео акції. У них акценти розставлено не на змісті, а на формі. Читаючи відгуки, не полишає думка, що голими грудьми й несамовитими криками гастролерок повністю знівельовано причини протесту.
Дії Femen не отримали жодного політичного відголосу. Неадекватна поведінка дівчат образила християнські почуття католиків усього світу.
У повідомленнях деяких ЗМІ згадувалося, що дівчата приїхали в Італію на запрошення низки європейських медіакомпаній, феміністичних організацій і епатажної політичної діячки Ілони Сталлер, відомої під псевдонімом Чіччоліна. У коментарях агенції Adnkronos екс-порнозірка відцуралася від причетності до акцій. Вона вважає, що такі повідомлення завдають серйозної шкоди її репутації (!). Ілона Сталлер сказала, що її ім’я дівчата могли використати “для привернення уваги суспільства із метою самореклами” або через “журналістську помилку”. “Я питаю себе: як вони посміли таке зробити? Ця новина облетить весь світ. Я подам у суд на всіх, хто використовує моє ім’я у необґрунтованих новинах”, — обурюється Чіччоліна.
Тур Femen викликав неоднозначний відгук української громади в Італії. Нагадаю, що за даними досьє Карітас Мігрантес за 2011 рік, тут офіційно мешкає 200 тис. 730 українців. Із них 79,8 % жінки, здебільшого зайняті у сфері домашнього господарства. Вже сам факт такого статистичного дисбалансу для італійців неприродний і викликає нерозуміння. У свідомості цієї патріархальної країни “женоненависництво” полягає саме в тому, що слабка стать змушена полишати власні сім’ї. Інтернет-вердикт українок, які щодня борються за виживання, не цураючись чорної роботи задля своїх дітей, полягає в одному слові: “Сором” та побоюваннях стати об’єктом принизливих жартів і недвозначних натяків їхніх роботодавців. Гастролерки поїхали, забравши з собою чергову валізу скандальної слави, платити за їхніми рахунками буде репутація України та українок в Італії.

Маріанна СОРОНЕВИЧ,
www.gazetaukrainska.com

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment