«РОЗМОВА ПРО МОВУ» У КМЦ «ІНТЕРМЕЦЦО»

Чергову книжку для сімейного читання “Розмова про мову”, а на думку редактора журналу “Літературний Чернігів” Михася Ткача, найкращу з попередніх, презентувала у просвітянському Культурно-мистецькому центрі “Інтермеццо”  (Чернігів) дитяча письменниця Тетяна Пакалюк. Книжка вийшла друком у менському видавництві “Домінант”, з яким авторка успішно співпрацює вже кілька років.

Твір складається з двох частин — пригод хлопчика під час канікул у селі та розповіді дідуся про нелегку долю української мови. Авторка написала твір напередодні Дня Незалежності: “Рядок ішов за рядком. Передсвятковий настрій з одного боку, а з іншого — роздуми над проблемами і над тим, скільки втрачено можливостей у нашому розвитку, спонукали до роботи”.
Під час презентації у центрі уваги були, як зрозуміло з назви, мова й діти. На думку Т. Пакалюк, діти — це посланці царства добра, а дорослі — це зіпсовані діти. Тож виникає резонне запитання: навіщо працювати для зіпсованих дітей?
— Вважаю, сучасним дітям потрібно розповідати про складні проблеми, вони внутрішньо до цього готові, а не “захищати” їх. Це стосується і складних питань нашої історії.
“Та й тато
з мамою завжди
Подбають про синка.
І відгородять від біди —
В них місія така”.
Тетяна Пакалюк вже видала понад десять книжок власним коштом, без спонсорів, меценатів, державних програм підтримки.
— Прочитавши мій перший твір (я ще працювала тоді вчителем хімії), допомогу на видання книги надала моя свекруха. Головне почати. Нині задуми, теми, сюжети мене просто переповнюють. Відчуваю, що вже потрібен помічник.
У планах написання дитячого твору, ну просто актуального для наших днів, про… корупцію та фантастичної оповідки, де будуть пригоди у Седнівських підземеллях, подорожі в часі, пригоди і зустрічі сучасних школярів із Тарасом Шевченком.
Невипадково наприкінці книги наведено перелік директив з назвами та датами, які “сприяли” розвитку української мови. Адже й сьогодні можна почути від деяких “мудреців” запитання: мовляв, навіщо допомагати, захищати українську мову?
Презентація відбулася 9 листопада, у День української писемності та мови. Гості заходу — студенти й школярі, яким вручили подарунки від Тетяни Пакалюк та КМЦ “Інтермеццо”.

Прес-центр КМЦ “Інтермеццо”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment