СПЕРШУ БУЛО СЛОВО

У Дніпропетровську святковий день розпочався у прес-клубі обласної організації Національної спілки журналістів України. Голова обласної “Просвіти” Сергій Довгаль та одна з лідерів “Молодої Просвіти” Олена Ватуля взяли участь у засіданні круглого столу на тему патріотичного виховання молоді. Дискусія, до якої долучилися представники інших громадських організацій, вийшла цікавою і змістовною. Вирішили організовувати подібні круглі столи й на інші злободенні теми.
Після цього відбулася прес-конференція голови обласної “Просвіти” Сергія Довгаля та члена ради нашої організації, завідувачки лабораторії українознавства й народознавства Дніпропетровського обласного інституту післядипломної і педагогічної освіти Жанни Крижановської. Вони презентували унікальний проект “Казки Наддніпрянщини”. Понад 500-сторінкове видання стало результатом подвижницької праці. Спершу школярі по всій області записали з вуст старожилів казки, демонологічні оповідання тощо, а потім цей матеріал видали окремою книгою. У “Казках Наддніпрянщини” вказано прізвища та імена людей, які зберегли скарби усної народної творчості, подано словник маловживаних слів.
Потім у бібліотеці для молоді в рамках програми “Спершу було слово” Сергій Довгаль розповів учням монтажного технікуму та ЗОШ № 2 про витоки української писемності та мови, а редактор журналу “Бористен” Фідель Сухоніс — про враження від спілкування з українцями США, Канади, Бразилії. Молоді просвітяни з Павлограда Дмитро Гай, Марина Пушкарук, Тетяна Твердохліб та Андрій Жуковський прочитали гуморески Павла Глазового та зіграли фрагмент із вистави “Лісова пісня”.
У Будинку-музеї імені Дмитра Яворницького провели захід “Просвіта піснею”. Науковий співробітник музею Яна Тимошенко розповіла про виникнення та становлення “Просвіти” на Січеславщині, а викладач Дніпропетровської консерваторії Ірина Рябцева — про життя і діяльність фундаторки “Катеринославської гілки” української вокальної школи Зінаїди Малютіної. Сергій Довгаль повідомив про теперішні просвітянські справи. Завершили програму виступи дніпропетровських майстрів слова на чолі з головою обласної письменницької організації Лесею Степовичкою.
Студенти консерваторії підготували програму з українських пісень.
Просвітяни взяли участь також у Дні українського словника, що відбувався у Дніпропетровському національному гірничому університеті, святковому вечорі в Будинку вчителя, заходах у навчальних закладах міста та області.
Наш кор.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment