«ТРОЯНДОВИЙ СТРУМОК» У КРАЩЕ ЖИТТЯ

Наталка ПОКЛАД

Не помилюся, коли скажу, що такі місця в Києві, як Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка, знає майже кожен киянин. І не лише тому, що це найбільший ботанічний сад української столиці (він займає понад 130 га на правому березі Дніпра) та один із 12 найбільших ботанічних садів світу, центр української наукової думки, — унікальність його ще й у тому, що, занурившись у царство рослин, тут гарно прогулятися-відпочити будь-якої пори року (“поволі-поволі дерева ростуть, аби ми навчились їх чути”, — сказав поет). На території саду створені спеціальні географічно-природничі зони, які відтворюють рослинність певних країв, їхній рельєф та окремі типові ландшафти, і в кожного з відвідувачів є, звісно, свої улюблені куточки.
Сад має унікальні колекції квітково-декоративних, лікарських, плодових, овочевих, пряно-смакових, кормових і технічних рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу, а одна з кращих у Європі колекція тропічних і субтропічних рослин, зокрема 600 видів, форм і сортів орхідей, віднесена постановою Уряду України до наукових об’єктів, що становлять національне надбання держави.
25 жовтня в Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України була відкрита ще одна експозиція з поетичною назвою “Трояндовий струмок” — вона поєднала розарій та алею сакур і разом із ними, гірським садом та ділянкою топіарного мистецтва стала частиною чудового ландшафтного ансамблю. Відтепер один із наймальовничіших куточків ботсаду прикрашатимуть 600 кущів унікальних ґрунтопокривних троянд та 160 кущів ялівцю. Як розповіли журналістам працівники цього райського місця столиці, ґрунтопокривних троянд на зиму не треба підрізати, вони не потребують великого догляду, здатні витримувати до тридцяти градусів морозу і ввезені до нас із Канади. Період їхнього цвітіння — із травня аж по листопад.
А сотворити це диво спеціалістам ботанічного саду допомогли меценати — Асоціація благодійників України та компанія “Імперіал Тобакко” в Україні: на 220 тисяч гривень вони закупили унікальні рослини і силами своїх співробітників допомогли висадити їх, а також утеплити ґрунт ділянки перед настанням зимових холодів (садили “струмок” навіть під дощем — дуже хотіли встигнути до відкриття). Загалом створення експозиції зайняло 4 роки, й ось нарешті — перемога.
“Для ботанічного саду надзвичайно важливо постійно оновлюватися, — каже його директор, доктор біологічних наук Наталія Заіменко. — Маємо в задумах багато проектів, однак через недостатнє фінансування, на жаль, зреалізувати їх своїми силами не можемо. Тому надзвичайно вдячні нашим друзям-доброчинцям, що допомагають відкривати для сучасних українців багатство світу рослин і дарувати насолоду від спілкування з природою”.
А генеральний директор “Імперіал Тобакко” в Україні Юджин Уолш у захопленні від української столиці. “Наша фабрика розташована в Києві, ми ведемо тут бізнес, тож розвиток міста і місцевої громади — наша соціальна відповідальність”. Цього року Київській тютюновій фабриці виповнюється 150 років, і з цієї нагоди компанія розпочала соціальну програму “Київ — наше місто”, яка скерована на збереження історичної та культурної спадщини, визначних місць і відомих об’єктів нашої столиці. “Трояндовий струмок” — один із пунктів програми. На черзі — задум посадити в ботанічному саду шотландський вересковий сад…
Асоціація благодійників України, до якої увійшло 19 громадських і благодійних організацій, фондів, а також соціально відповідальний бізнес, щойно оформилась. Її президент Олександр Максимчук на відкритті нової експозиції в ботанічному саду зазначив, що об’єднаними зусиллями вони сьогодні можуть суттєво допомогти і вже допомагають установам, які потребують підтримки. А спонукав до такого об’єднання національний конкурс “Благодійник року”.
…Весною в ботанічному саду зацвітуть різними кольорами троянди — на поклик сонця потече “трояндовий струмок” і не тільки спонукатиме людські душі розкриватися до краси й добра, а й, вірю, кликатиме їх творити красу й добро.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment