ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Ректорові Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова академіку НАПН України проф. Андрущенку В. П.
студента ІІ курсу Інституту інформатики Кротенка Іллі Геннадійовича

Шановний Вікторе Петровичу!
Незважаючи на те, що було встановлено і Вами підтверджено, що ніякої експертизи щодо проекту Закону України “Про засади державної мовної політики” № 9073 від 26.08.2011 (поданого народними депутатами України Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком) у НПУ не проводилося, а відповідальність за цю прикру помилку Ви взяли на себе, насправді жодної реакції на цю ганебну для нас ситуацію не відбулося. Інформація про підтримку законопроекту нашим університетом і далі розміщена на офіційному сайті “Партії регіонів” і в особистому інформаційному блозі в мережі Інтернет народного депутата України Вадима Колесніченка, яку він використовує для просування свого законопроекту. Основна вимога студентів і співробітників університету — спростування інформації або відкликання експертного висновку щодо проекту Закону України “Про засади державної мовної політики”, який, за словами Вадима Колесніченка, надали йому в НПУ імені М. П. Драгоманова, виконана не була.
Втілення ідеї щодо альтернативної конференції для розгляду цього питання адміністрація університету поклала на плечі студентів і викладачів. А вони після тиску і залякування відмовилися від її проведення з власної ініціативи. Єдиною справжньою реакцією на вищезазначені події став початок масштабних репресивних дій щодо найактивніших учасників збору підписів серед студентів. До нас ставляться як до злочинців, на нас збирають характеристики. Чотирьох викликали в дирекції їхніх інститутів (прізвища студентів та ВНЗ, у яких вони навчаються, з міркувань безпеки самих студентів не називатиму) для проведення “виховної” бесіди, двом із них погрожували не поселити в гуртожиток на наступний рік у разі продовження ведення громадської діяльності. А матір однієї студентки довели до сліз, зателефонувавши додому і розповідаючи абсурдні речі.
Законопроект Ківалова-Колесніченка “Про засади державної мовної політики” майже повністю відтворює проект Закону “Про мови в Україні”, внесений на розгляд ВР України рік тому, який засудили міжнародні організації (ОБСЄ та Венеціанська комісія), а в Україні він викликав багатотисячні акції протесту. В разі ухвалення і втілення у життя цього законопроекту ще більше порушуватимуться мовні права українців і представників національних меншин України, а також засади конституційного ладу країни, розпочнеться процес її федералізації і виникне серйозна загроза цілісності української держави.
Від імені студентів і співробітників університету, підписи яких уже передали Вам раніше, ще раз звертаюся із проханням переглянути Ваше ставлення до ситуації, що виникла. Вимагаю негайно вжити заходів щодо припинення тиску на студентів, оскільки такий метод розв’язання проблеми неприпустимий для вищого навчального закладу демократичної країни, який має статус Національного педагогічного. У разі продовження тиску і репресивних дій реакція студентів буде відповідною.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment