ДЕПУТАТ ІВАН ЗАЄЦЬ ВІДВІДАВ ДОНЕЧЧИНУ

Марія ОЛІЙНИК,
м. Донецьк

На запрошення “Просвіти” Іван Заєць, депутат ВР України, разом з колективом редакції єдиної українськомовної газети “Донеччина”, представниками Управління освіти та науки ОДА, обласної організації Національної спілки краєзнавців України, просвітянами взяв участь у відзначенні школярів — переможців конкурсу “Невмируще українське слово”. Конкурс викликав великий інтерес серед учнів багатьох шкіл. Крім відповідей на запитання, дехто надсилав свої поетичні твори про мову, як, наприклад, Ліза Огнєва з Очеретинської ЗОШ Ясинуватського району: “Моя ти мово,//Красива, ніжна та барвиста,//Як літній вітерець,//Як сонця теплий промінець.//Це тиха колискова мами…Любіть, шануйте рідну мову!//Не зраджуйте її ніколи!” Діти висловлювали вдячність газеті, яка стоїть на сторожі рідного слова.
Скласти конкурсні запитання допомогла книжка донецької бібліотекарки Тетяни Марченко “Де мова тішить слух — там Борисфенів край…”. Учасники конкурсу дізналися багато цікавого, зокрема про земляків — лауреатів Шевченківської премії Володимира Сосюру, Василя Стуса, Івана Дзюбу, Марка Бровуна, Леоніда Бикова, Анатолія Солов’яненка, Миколу Рибалка, Леоніда Талалая…
Усім переможцям конкурсу редактор “Донеччини” Ігор Зоц і відповідальний секретар Донецької облорганізації НСПУ Віктор Логачов вручили грамоти, бібліотечки українських книжок, виданих, зокрема, в Донецьку згідно з програмою книговидання облдержадміністрації та облради. Конкурсанти одержали подарунки і від голови Товариства ім. Олекси Тихого, депутата Олексієво-Дружківської селищної ради Євгена Шаповалова, в. о. головного редактора газети “Україна козацька” Антона Бобиря, голови ДОО НСКУ Валерія Романька, книжки з автографами від Тетяни Марченко і Станіслава Жуковського.
Юні українознавці мали нагоду почути виступи поетів Івана Білого і Юрія Доценка, керівників “Просвіти”, народного депутата України Івана Зайця.
Іван Заєць розповів про своє бачення місця української писемності та мови в сучасному світі, відповів на запитання школярів. Порадив знайомство з літературою неодмінно починати з поезій Тараса Шевченка.
Народний депутат виконав доручення Центрального правління ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка і вручив медаль “Будівничий України” Ігорю Зоцу — головному редактору газети “Донеччина”, члену Правління обласної “Просвіти”.
Організатори подякували всім учасникам, зокрема учителям і бібліотекарям, які працювали з переможцями конкурсу, — Меланії Назаренко з Очеретиного, Світлані Михайловій з Донецька, Тетяні Чичкан з Артемівського р-ну, Наталії Пащенко з Костянтинівки, Любові Хіміч з Мар’їнського р-ну та іншим.
Іван Заєць виступив також перед школярами українськомовного НВК “Гармонія” м. Донецька.
Завершив своє перебування на Донеччині Іван Заєць прекрасним виступом на російськомовному каналі ТРК “Донбасс” у російськомовній передачі “Вопрос власти”. Він розповів телеглядачам про місію та призначення української мови для забезпечення єдності української нації, про зростання цієї місії в сучасному глобалізованому світі, ознайомив зі світовими мовними тенденціями, зробив огляд законопроектів, поданих до Верховної Ради України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment