СЕРПОМ ПО «ГОРДОСТІ» ТАБАЧНИКА

Під виглядом реформування і вдосконалення національної освіти сумнозвісний освітянський очільник не втомлюється фонтанувати новації, одна за одну абсурдніші. Такий висновок можна зробити з його чергового конспіративного проекту наказу, що має на меті забрати під своє крило аграрну освіту, яка перебуває у віданні Міністерства аграрної політики і продовольства України. Про руйнівні для відомчої освіти наслідки цих задумів розповіли громадськості обурені представники студентства національних аграрних університетів України.
— Нас хочуть, як річ, передати від одного міністерства до іншого, — сказала на прес-конференції в УНІАН представниця Полтавської державної аграрної академії Тетяна Бардіна. — Але ж ми не річ, ми не товар.
Представники студентства на конкретних фактах доводили, що їхня галузева освіта на високому рівні. Такі результати — наслідок тісного взаємозв’язку навчально-освітніх програм із практикою, ознайомлення студентів із найновішими досягненнями й технологіями агровиробництва безпосередньо на базових підприємствах. Мінагропрод не на словах, а на ділі турбується про молоде поповнення галузі. Тому не дивно, що випускники сільськогосподарських вишів користуються високим попитом на ринку праці не лише у нас, а й за кордоном. Вони успішно працюють за фахом у Франції, Нідерландах, Польщі тощо.
Іван Мартинчук, представник Житомирського національного агроекологічного університету, підтримав свою колегу, наголосивши, що перепідпорядкування їхніх ВНЗ міністерству Табачника неминуче призведе до “розриву між теорією і практикою”, а відтак — до погіршення рівня освіти.
Передача аграрної освіти “історику” за нинішньої політики влади цілком можлива. Але подібні “реформи” під Табачника і Ко нічого доброго не принесуть. Ні освіті, ні вирішенню соціальних проблем студентства. А враховуючи цинічно-єзуїтські прийоми розправи над неугодними ректорами університетів, можна передбачити їхню подальшу долю.
Тому-то учасники прес-конференції від імені 250-тисячного студентства заявили про створення руху захисту аграрної освіти “Серп і молодь”. Його активісти зібрали вже понад 100 тисяч підписів на підтримку їхніх вимог. Підписане звернення передадуть Президенту України. Молодь ще сподівається відвернути загрозу. Але в разі ігнорування її вимог, суголосних національним інтересам, студенти готові до рішучих, радикальних кроків. І тоді не лише “гордості” Табачника — його фонтану хитромудрих “реформ” не позаздриш, а й тим, хто закриває очі на крамарство освітянського чиновника.

Наш кор.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment