ДО НІЖИНСЬКИХ ГРЕКІВ

grМіський голова Михайло Приходько разом із заступниками, начальниками відділів і ніжинські підприємці, представники Ніжинського міського товариства греків імені братів Зосимів прийняли делегацію Грецької республіки, яку очолював голова грецько-українсько-сербського товариства протоієрей Сатиріс Коскоріс.

Надія ОНИЩЕНКО,
м. Ніжин Чернігівської обл.
Фото Сергія КОВАЛЬОВА

Священик і знаний громадський діяч уже вчетверте приїздить у місто, яке 300 років тому гостинно прийняло його співвітчизників — втікачів від османського поневолення. 2008 року в міській раді вдячність за це українським козакам висловив Президент Грецької Республіки Каролос Папуліас.
Історія грецької колонії в Ніжині в XVII—XIX століттях стала темою досліджень грецьких і українських науковців. Вони розцінюють Грецію як складову українського світогляду. Протягом майже 700 років (до 1686-го) Українська Православна Церква перебувала під канонічною юрисдикцією Царгородського патріарха. Під впливом творів візантійських релігійних письменників формувалася давня українська культура.
Гостей із Греції завжди вражають збережені пам’ятники грецької церковної архітектури, доглянуті могили грецьких патріотів Миколи та Анастасія Зосимів, раритетні видання здійснені їхнім коштом, виставлені в Музеї рідкісної книги Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя. Його завідувач Олександр Морозов подарував Сатирісу Коскорісу, його сину Панайотісу і бізнесмену-фармацевту Григорію Скацикасу видані 2011 року в Ніжині “Нариси з історії грецької колонії в Ніжині (XVII—XVIII ст.)” українського історика Костянтина Харламповича.
Греки зацікавлені в подальшому розширенні міждержавних духовних відносин через релігійне паломництво, туризм. Вони запрошують на навчання туристичному бізнесу на пільгових умовах. Доречною була і пропозиція голови наглядової ради “Об’єднання підприємств Ніжинщини” Миколи Шкурка про організацію і проведення фестивалів духовного співу. Тим більше, що Панайотіс Коскоріс має церковну вокальну освіту.
Цій родині завдячують ніжинці, які влітку відвідали Грецію. Вони побували в комплексі монастирів у Метеорі, другим за розміром після Афону, розташованому на вершинах скель Фессалії, на півночі Греції. На противагу монастирям гори Афон, монастирі Метеори доступні для відвідування. У Салоніках побачили Храм святого великомученика Димитрія Солунського, небесного покровителя цього міста, а також храм святого Григорія Палами, де покояться його мощі.
Грецькі гості кажуть, що в Ніжинському Свято-Введенському монастирі, в товаристві греків імені братів Зосимів вони почуваються як удома. На одній із книжкових полиць Грецького товариства вони побачили портрет предка, теж Коскоріса, який свого часу був видатним діячем Греції…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment