ДУШІ ЗАГИБЛИХ ПОТРЕБУЮТЬ МОЛИТВИ

img_1231Щорічне масове вшанування жертв голодоморів на Луганщині розпочалося відразу ж після здобуття державної незалежності попри деструктивну позицію місцевої влади. Починаючи з 1999 р., у Луганську з ініціативи обласного об’єднання “Просвіти” жалобні заходи проводять у духовному центрі луганців — Сквері Пам’яті, де також з ініціативи просвітян до 75-ї річниці трагічної дати споруджено пам’ятний знак “Жертвам Голодомору 1932—1933 рр. на Луганщині”. Останні три роки відзначення пам’яті жертв Голодомору-геноциду триває протягом усього дня.
Зазвичай вранці без мітингу, гасел і промов квіти покладають державні службовці та депутати представницьких органів влади разом з очільниками. Потім свої заходи розпочинають представники громадських організацій і політичних партій національно-державницького спрямування.
Ось і цього дня представники влади спільно з духовенством УПЦ МП вшанували безвинно убієнних покладанням квітів до пам’ятника. Потім тут відбувся мітинг-реквієм, у якому, крім “Просвіти”, узяли участь представники УНП, КУН, “Нашої України”, “Громадянської позиції”, Народного фронту Луганщини, Українського козацтва, студенти, викладачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, ПТУ № 7 та ін. Захід відкрив голова Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Володимир Семистяга.
Далі священики УПЦ КП та УГКЦ на чолі з єпископом Сумським і Охтирським, в. о. єпископа Луганського та Старобільського УПЦ КП — владикою Мефодієм відслужили поминальний молебень.
Ведучий заходу, член правління обласного просвітянського об’єднання Валентин Ткалич розповів, як під час цієї україноненависницької акції вмираючих від голоду українців не пускали на територію сусідніх районів Росії, де не було голодомору, виставлені спецкордони міліції, комуністичного активу та військ НКВС.
Голова Луганського товариства української мови імені Т. Шевченка Володимир Литвин зауважив, що майже кожна родина українців, які мешкали в сільській місцевості, зробила жертовний внесок у ту трагедію. У Луганській області у Сватівському, Новопсковському, Білокуракинському, Марківському та інших районах  вимирали цілі села.
Студент IV курсу Шевченківського ВНЗ, голова Луганської обласної організації “Молода Просвіта” Станіслав Шейнога презентував книжку “Зранена нація” — твори про голодомори в Україні письменників Луганщини, яку упорядкував наш земляк, просвітянин Олекса Неживий.
Голова Луганської “Просвіти” Володимир Семистяга зачитав звернення до Президента України, уряду України визнати Голодомор геноцидом українського народу, відкрити всі архіви, а не згортати їх, як це відбувається сьогодні.
О 16 годині у вікнах Українсько-канадського центру “Відродження”, гуртожитках Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, у будинках мешканців Луганська запалили свічки пам’яті.
Вшановуючи пам’ять жертв, не забуваймо, що непокаране зло має властивість повторюватися…

Прес-центр Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment