НУМО, КОЗАКИ Й КОЗАЧКИ!

Козацтво — ментальність чи архаїзм? У чому нині суть козацької звитяги? Що важливіше для сучасного козака: залізні біцепси чи кмітливий, гнучкий розум? У пошуках відповідей варто завітати до НЦНК “Музей Івана Гончара”, де стартував третій сезон Дитячого національного конкурсу “Я козацького роду” на тему “Малюнок на козацьку тематику”. Гостей зібралося чимало, адже це не просто конкурс, а зібрання людей, близьких по духу, які насолоджуються дитячою творчістю. А ось і втілення справжньої козацької сили Василь Вірастюк із козацькими клейнодами. Бунчук і печатка, якою цього дня “припечатали” початок конкурсу, в його могутніх руках були ніби іграшкові.

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

— Нині молодь мало знає про козацтво. Дуже важливо вивчати його історію, без якої ми просто не маємо майбутнього, — вважає найсильніший чоловік світу. — Поки що мої діти не дуже цікавляться історією козацтва, їх захоплює щось інше — малюють, наприклад, динозаврів, пожежі… Але ми обов’язково вивчатимемо нашу історію.
Конкурс “Я козацького роду” започатковано 2009 року. Перший сезон — сезон легенд і переказів, другий — віршованих творів, а третій — художній. У цьому сезоні діти віком від 7 до 15 років змагатимуться у мистецтві зображення картин, начерків, ескізів, відтворюватимуть козацькі образи, архітектурні пам’ятки козаччини. Десятеро переможців отримають путівки до дитячого табору “Козацька Фортеця”, а решта переможців — цінні козацькі подарунки. Конкурс триватиме з 28 листопада 2011 до 28 березня 2012 року.
Голова оргкомітету конкурсу “Я козацького роду” Володимир Шерстюк розповів, що вперше ідея конкурсу зародилася у дитячому таборі “Козацька фортеця”. Коли на ватрі збиралися дорослі й діти, то хтось розповідав легенди, хтось вірші, а хтось малював. “Сподіваюся, ми створимо галерею малюнків, куди запросимо видатних митців і художників”…
“Козацька фортеця” — не просто табір, а маленька січ для дітей, де побут максимально наближений до січового, тут вони можуть здійснити свої козацькі мрії.
— Діти у нас вишколюються, — ділився думками осавул табору Тарас Лемешко. — О сьомій ранку підйом, ми купаємося в річці, максимально заряджаємося енергією землі, як це робили козаки. У “Козацькій фортеці” діти їздять на конях, стріляють із лука, вправляються в тих бойових мистецтвах, які допомагали козакам перемагати в боях. Майже щодня у нашому таборі проводяться тренування з мистецтва бою “Гопак”, який гартує тіло й дух. Ми пояснюємо дітям устави і правила поведінки, які побутували 300 років тому, але не втратили актуальності й нині: любов до батьківщини, сила, мужність. У таборі можуть перебувати діти від 7 до 15 років.
На відкритті кожен міг перейнятися атмосферою козацтва й увійти в образ козака чи козачки. Варто лишень підійти до художників, які всіх охочих зображали у козацьких образах. Юний козак Олександр, який займається другий рік у таборі, поділився враженнями:
— Мене дуже захоплюють човнові походи по Дніпру. Навчився їздити на конях, стріляти з лука, метати козацькі “зірочки”, ножі, стріляти з рушниці. Є багато цікавих ігр, наприклад, “Штурм фортеці”, “Пошук скарбів”. Нам читають дуже цікаві лекції.
У рамках урочистостей відбулася презентація книжки Наталки Приступ “Пригоди у козацькій фортеці”. За словами авторки, її можна назвати “Бувальщини і перекази “Козацької фортеці”. Це видання базується на реальних подіях і пригод там вистачає. У ній абсолютно немає вигадок, там розповідається про життя звичайних київських школярів, які потрапляють на Січ. Вона буде цікава дітям та батькам, які зможуть для себе розкрити деякі козацькі секрети виховання. Зокрема як зі спокійної дитини зробити завзяту, з галасливої — стриманішу, як із дівчинки, яка виховується на ідеалах лялечки Барбі, зробити справжню козачку. Також діти розмірковують, чи нині потрібні козаки…
Із початком третього сезону конкурсу всіх привітали живописці Анатолій Буртовий, Кость Лавро, Микола Стратілат. Директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Іван Малкович побажав творчих і бойових звитяг:
— Мені дуже подобається, що ви виховуєте і загартовуєте силу і дух. Нехай у цих малюнках відобразиться весь спектр козацьких настроїв: від захисника до того, хто вміє нападати і відвойовувати своє. І пам’ятайте, що козаки — дуже освічені люди.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment