У ТОВАРИСТВІ ТАЛАНТІВ

img_5594Надія КИР’ЯН
Фото Олеся ДМИТРЕНКА

У Будинку кіно відбувся літературно-мистецький вечір “Просвіта — дзвін українства”. На початку продемонстрували документальний фільм студії Дмитра Ломачука з історії просвітянського руху. Зібрання благословив єпископ Євстратій, речник Київського патріархату, який, прочитавши молитву, сказав: “Дорогі браття й сестри просвітяни! Мені дуже приємно передати вітання й благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. “Просвіта” й Українська Церква від самих витоків працювали на благо нашого народу. Ми дуже вдячні за ту підтримку, за ту громадську допомогу, яку ви надаєте українській церковній справі”.
Привітав зі святом голова ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Павло Мовчан: “Просвіта” в Україні — без сумніву, явище. Вона відіграла визначну роль, коли нація була поділена, четвертована, коли була реальна загроза денаціоналізації, з одного боку полонізації і завстрійщення, а з другого — зросійщення. Приємно, що в цьому залі багато молоді, яка перейме від нас естафету.
“Просвіті” 143 роки. Що змінилося за цей час? Принципово змінилося наше відчуття, прийшло розуміння: коли ми спільно щось робимо, то перемагаємо. Я переконаний, ми й тепер переможемо. Це підтверджує логіка часу й наша поведінка — ми не відступилися й не відступимося.
Позбудьмося будь-яких комплексів. Ми сильні. Повторю слова, які часто на вустах нашого Святійшого Патріарха Філарета: “Якщо з нами Бог, то хто проти нас?” Вітаю вас із 143-ю річницею відродження нації. Постулати, які пролунали тоді — актуальні. Просвітництво житиме доти, доки житиме українство”.
Павло Мовчан, Микола Нестерчук, Дмитро Ломачук, Світлана Фещенко вручили найактивнішим просвітянам медалі “Будівничий України”, грамоти, подяки.
Святкове дійство розпочалося виступом хору “Просвіти” Оболонського району Києва (керівник Раїса Марченко). Одесити привезли цікаву музичну виставу дитячого театру “Балаганчик” (керівник Надія Хохлова) за мотивами “Лісової пісні” Лесі Українки, присвячену 100-річчю написання цього шедевра. Талановито виконали хореографічні постановки студенти Київської муніципальної академії танцю ім. Сержа Лифаря та учасники дитячого танцювального колективу “Ластівка” з села Гореничі, що на Київщині, а студенти Київського національного університету театру, кіно й телебачення ім. Карпенка-Карого — літературно-музичну композицію “І слово, і любов”.
Прозвучали відомі колядки у виконанні дитячого ансамблю народної пісні “Київські соловейки” (керівник Марія Мороз), фіналістки дитячого Євробачення “Крок до зірок” Анастасії Калинової, ведучої концерту, заслуженої артистки України Тетяни Негрій.
Відомий постулат про те, що українці — народ співучий, ще раз підтвердили чудове тріо “Золоте перевесло” з Києва та хорові колективи з Київщини “Петрушаночка”, “Надія” зі Шпитьок (керівник Юрій Чуприна) та “Калиновий цвіт” із Горенич (керівник Наталія Мороз).
Поза сумнівом, “Просвіта” об’єднує талановитих людей — цвіт нації.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment