ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД ПЕРЕМІГ ШАБАШ УКРАЇНОФОБІВ

Майже два місяці тому Одеська облрада під приводом заборгованості з орендної плати позбавила обласну організацію ВУТ “Просвіта” приміщення. Це збурило прогресивну громадськість міста й викликало хвилю протестних акцій. Про це “Слово Просвіти” розповідало у статті “Гнані одеською владою просвітяни вийшли на мітинг” (число 42 за 2011 р.).
І ось тепер, схоже, здоровий глузд переміг. На черговій сесії облради депутати прийняли рішення про надання одеській “Просвіті” приміщення площею 54,3 м2 у Палаці студентів, розташованому на Маразліївській, 34-а. Орендна плата — одна гривня на рік.

Сергій СЛОБОЖАНСЬКИЙ,
м. Одеса

Я поцікавився у голови правління обласної організації ВУТ “Просвіта” Олександра Степанченка, як він розцінює це рішення облради. “Вважаю, депутати усвідомили, що наша громадська організація представляє національно-культурні інтереси української громади Одещини і не рахуватися з цим не можна. Рішення про виділення нам пристойного приміщення і встановлення пільгової орендної плати, як для інших подібних осередків, було прийнято всупереч активній і галасливій протидії місцевих україноненависницьких організацій. За це рішення проголосував 91 депутат зі 121, а проти — лише 7. Тож облрада фактично виправила власну помилку, коли під тиском українофобів з організацій “Дозор”, “Колокол” тощо відібрала у нас приміщення”.
Та й у скрутних умовах, за відсутності власної оселі просвітяни діяли активно і цілеспрямовано — відзначали національні свята, вшановували імена визначних діячів України, пропагували українську культуру й мову. Після переселення у нове приміщення ця діяльність значно посилиться. Найближчим часом відновлять роботу бібліотека новинок української літератури ім. Олега Ольжича, музей українського народного мистецтва “Спадщина”, арт-галерея “Українська світлиця”, історичний і літературний клуби, клуб українського кіно, творчий колектив “Молода Просвіта”, самодіяльний народний хор.
Переймаються просвітяни й долею унікального музею Тараса Шевченка “Одещина Тарасові”, якого позбавили приміщення водночас із “Просвітою”. Недопустимо, щоб багатюща збірка прижиттєвих видань творів           Т. Шевченка, рукописів видатних українських письменників ХІХ—ХХ століть, рідкісних картин і скульптур відомих українських митців, яку зібрав колекціонер Тарас Максим’юк, залишалася закритою для широкого загалу. Зараз у коридорах влади обговорюють різні варіанти відкриття музею “Одещина Тарасові” в іншому приміщенні. На думку мистецтвознавців і краєзнавців, найдоцільніше облаштувати його в Одеському художньому музеї на вулиці Софіївській.
А шабаш одеських українофобів і після цієї їхньої поразки навряд чи припиниться. Надто багато сил і коштів уклали ляльководи в “Дозор” та подібні до нього структури. Називаючи просвітян “бандерівцями” і навіть “фашистами”, маріонетки з “Дозору” вже й саму емблему ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка зобразили перекресленою червоною смугою і намалювали її у вигляді заборонного дорожнього знака на тлі червоно-чорного прапора ОУН. Вони залякують російськомовних одеситів насильницькою українізацією, яку нібито ще 2009 року ініціював Павло Мовчан, його вони називають “главою всеукраїнського товариства націоналістів “Просвіта”. Його законопроект про статус державної мови, представлений Верховній Раді, трактують як спробу заборонити всім громадянам України послуговуватися іншою мовою, окрім державної, в громадських місцях, у транспорті, на відпочинку, на роботі, а порушників карати штрафами.
Схоже, за потурання місцевої влади одеські сталіністи і російські неонацисти зовсім розперезалися. Їм дозволено проводити масові акції під прапорами Російської імперії. Ратуючи за “русскій мір”, за відродження імперії, вони називають Україну Малоросією, а Одещину Новоросією. Ці облудні лжепросвітяни підтримують одіозного міністра освіти Дмитра Табачника, а його заступником хочуть бачити шевченкофоба Олеся Бузину. Свої екстремістські задуми вони відкрито пропагують у школах на так званих уроках патріотичного виховання, роздаючи там портрети найлютішого ката українського народу Катерини II.
Андрій Юсов, що очолював управління у справах сім’ї та молоді Одеської міськради, публічно назвав “Дозор” ксенофобською організацією, що розпалює міжнаціональну ворожнечу. Але тоді правоохоронні органи нічого не зробили, аби приборкати українофобів. А коли до влади в місті прийшла команда Олексія Костусєва, “Дозору” було відкрито “зелену вулицю”. За останній час він дав стільки підстав для порушення проти нього судових справ, що зневаженій ним “Просвіті” час би й поквитатися з цим кривдником. Це просвітянам слід зробити не заради самозахисту, а для захисту України від тих, хто зазіхає на її незалежність і територіальну цілісність.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment