ДИТЯЧА МУЗА

img_5322Надія КИР’ЯН
Фото Олеся ДМИТРЕНКА

У “Просвіті” підвели підсумки традиційного конкурсу “Я гордий тим, що українець зроду”. Цього року в ньому взяли участь понад 500 учасників з усієї України в номінаціях: поезія, проза, гумор, пісенно-музична творчість і виконавча майстерність. Найбільший “урожай” у поетів другої вікової категорії (11—14 років). Журі нелегко було визначити переможців, тому довелося додавати особливі номінації, як-от “Поетична надія”, “Муза”, “Оригінальність”, “Творче сумління” тощо. Найбільше конкурсантів цього року представили Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Черкаська, Чернівецька області. Найкрасивіше оформлені твори надійшли з Сум. Саморобні книжечки з красивими малюнками приємно було взяти до рук, вони цілком гармоніювали зі змістом. Дехто зі школярів подав справжні збірочки, надруковані місцевими видавництвами.
Члени літературної студії “Крила” з Чернівецької гімназії № 1 (керівник Руслана Олегівна Гірш, вчителька української мови і літератури) подали на конкурс оригінальну колективну роботу — саморобну книжку “Наш Шевченко”. До неї увійшли дитячі роздуми, вірші, малюнки, афористичні вислови, наприклад: “Світ Шевченка для мене — наче криниця, яка вражає глибиною мудрості. Його слова, неначе ліки для людської душі” (Катерина Марциняк, 6 клас).
Вручення нагород переможцям відбулося в Національному музеї літератури України. За дорученням народного депутата України, голови ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Павла Мовчана член журі, кінорежисер Дмитро Ломачук привітав конкурсантів. Розповів, що протягом року разом із Тетяною Негрій були членами журі конкурсу “Рось шукає таланти” на Черкащині. Багатьох дітей — учасників черкаського конкурсу запрошували на просвітянські свята. Рівень їхньої майстерності гідний найвищих похвал і нагород.
Голова журі, член НСПУ, заслужений журналіст України Василь Василашко сказав: “Нещодавно у нас у товаристві “Знання” була зустріч із Борисом Олійником, поетом, академіком, Героєм України. Я повідомив, що його слова “Я гордий тим, що українець зроду” надихають дітей уже багато років на творчість у товаристві “Просвіта”, він передав усім вітання.
Дуже приємно, що на конкурс надійшло багато робіт зі сходу й півдня України, що діти цікавляться нашою історією. Пишуть про рідний край, про батька й матір, згадують Шевченка, Стуса, козацтво і в їхньому маленькому серці вміщається вся Україна. Я сподіваюся, що участь у цьому конкурсі запалить вас творчим вогнем, дасть крила для польоту”.
Відповідальний секретар “Просвіти” Микола Нестерчук, заслужений працівник освіти України Світлана Фещенко і голова журі конкурсу Василь Василашко вручили нагороди переможцям, а діти прочитали свої поезії та продемонстрували виконавську майстерність.
Ось кілька поезій конкурсантів.

ХОЛОДНИЙ ЯР
Холодний Яр і холодно в душі…
Безсмертя студеніє над лісами,
Пориву волі там нема межі,
Вона яріє аж під небесами.

Нескорена, славетна Україно!
Твоє тут серце, тут твоя душа,
І твоя пам’ять, славний
Чигирине,
Як лезо бритви чи ножа.

Кремезний дуб завмер,
заплющив очі,
Ввібравши в себе дух Залізняка,
Своїм онукам розказати хоче
Про заповітну мрію козака.

Про море крові, море сліз і болю,
Про долю на колінах і без прав…
І про ціну за ту жадану волю,
Яку нам Бог тепер подарував.
Прийми ж у серце цю святу
данину,
Молитву тиху в душу запусти
І горду славу діда-Чигирина
В житті своєму не занапасти.
Інна КАЛАБА,
м. Жашків Черкаської області

* * *
Загубилось небо серед стін,
Серед замаскованих сюжетів,
Серед нагород, серед портретів,
Серед мітингів, протестів та
наметів,
Безробіття та високих цін.

Розридалось небо те журбою,
Загубило тижні, дні і миті.
Кожен хай сидить в своїм кориті.
Стало якось важко у цім світі
Залишатися лише собою.

Ненависним небо те людині
Стало, бо останні молитви
Досягнути не змогли мети…
Та якщо зашиють нам роти,
Хай тоді прокинеться каміння.
Катерина КОМОЛОВА,
м. Іллічівськ, Одеська область

ЗЕРНА
Сієш зерна в землю плідну —
Буде урожай на славу!
Сієш людяність у душу —
Виростає добре серце!
Я — дитина неба й сонця,
Синьо-жовтої країни —
Буду щедро засівати
Світ порядності зерном…
Людяність дорожча за багатство!
Аліна КУЧУК,
с. Надеждівка,
Лозівський район,
Харківська область

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment