«РОСТЕ ХАТКА ВГОРУ І ВГОРУ»

“Десь колись, не за горами високими, не за морями глибокими, а в стольному граді Києві жили-були добрі люди. І задумали ті люди збудувати хатку. Але хатку не просту, а чарівну. Та хатка, як рукавичка, — місця у ній вистачало всім. Тільки-но на світ благословилося, стали до роботи, і постановили вікна на схід сонця. І мала та хатка чотири кути. Що перший той кут — то кафедра, що другий той кут — Центр фольклору, а третій той кут — спеціальність, четвертий же кут — “Роксоланія”. Міцний сволок її — Шевченків університет.
Хатка ж та — фольклористика. А стріха її — Україна-матінка.
Росте та хатка вгору і вгору, підпираючи стріхою небо.
І приходять дітки до хатки в науку. А потім розходяться кожен своєю дорогою та по всіх світах несуть вісточку про чудесну хатку.
Ідуть дні за днями, місяці за місяцями, а хатка стоїть і донині. І стоятиме довіку, поки є на світі добротворці.
І настав день, аж з’їхались звідусюд до хатки гарнії люди”.
Ось таким зачином розпочалися грудневі вечорниці у Центрі української культури та мистецтв. На свято-феєрію, віднині додане до народного календаря, запросила багатолюдну родину з усіх куточків України кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Їй цьогоріч виповнюється 20 років.
За дверима розспівується “Роксоланія” — камертон святкового вечора, центральний хол повниться шанованими гостями, візерунками на вишиванках розквітає українська душа… Багатолюдне зібрання отримало нагоду вшанувати одвічні традиції свого народу, побути в етнічному просторі рідної країни.
Ведучою мистецької програми “Жили–були…”, присвяченої бурхливому та творчому розвитку кафедри-ювіляра, була Анжеліка Рудницька — провідний фахівець Центру фольклору та етнографії, яка налаштувала гостей на святковий настрій.
Висловити вдячність і привітати з ювілеєм кафедру фольклористики на державному рівні завітали до мистецького дому радник міністра культури і туризму України Вікторія Ліснича та голова благодійного фонду “Обдаровані діти — майбутнє України”, радник міністра з питань сім’ї, молоді та спорту України Влада Литовченко. “Культура України — це національна безпека нашої держави. Тому низько вклоняємося кафедрі фольклористики за її високу місію для українського народу”, — привітала зі святом кафедральний колектив Вікторія Ліснича. За вагомий внесок у виховання молодого покоління, за плеяду небайдужих громадян України подякувала ювілярам також Влада Литовченко.
Нашого цвіту по всьому світу… Вихований студентками кафедри дитячий фольклорний колектив школи “Правиця” розіграв на імпровізованій сцені феєрію українського танцю, гри та співу.
Вразили виступи пісенної душі університету, народного ансамблю української музики “Роксоланія” та фольклорного гурту села Лука “Червона калина”.
Завідувач кафедри-ювіляра Олена Івановська з радістю приймала побажання вельмишановних колег і гостей. Пані Олена подякувала всім “добротворцям”, чиї “інтелект, полум’яні серця та щоденна праця є тим підмурівком, який не дасть похилитися, піти в небуття українській культурі”. Цього дня, переконана професор, радіють душі фундаторів кафедри. Тому нинішня акція також присвячена вшануванню світлої пам’яті Лідії Дунаєвської, Олени Таланчук, Володимира Бойка, Леоніда Шурка.
Символічним способом визнання і пошани “добротворців” за їхній вагомий внесок у справу збереження, вивчення та популяризацію української традиційної культури стали дипломи кафедри фольклористики та Центру фольклору та етнографії у різних галузях культури та суспільно-політичного життя (всього 12 номінацій), обрамлення яким створили народний майстер Світлана Рак та студенти-фольклористи.
Творчий дім прикрасили вишиваним живописом Анжеліки Рудницької та “мальованим наївом” Михайла Онацька. На другому та третьому поверхах Центру розпочалися справжні вечорниці — інтерактивне дійство, в якому взяли участь усі гості. Ансамбль “Роксоланія”, музичне тріо з Національної філармонії, гурт “Даха-Браха”, учасники фольклорного дійства “Жорна” вразили всіх українськими народними танцями, піснями, іграми. Гостей частували пряниками, цукерками із сюрпризами-побажаннями. Для шанувальників українських народних ремесел проводили майстер-класи з  виготовлення ляльки-мотанки, витинанки, соломоплетіння та ін.
Цьогорічний ювілей кафедри фольклористики став не лише святом двадцятирічного існування “головної кафедри університету Тараса Шевченка” (слова випускниці Лариси Гуманенко), а й важливою подією для всієї національно свідомої громади, яка живе з Україною в серці. А без фольклору, як сказав Олександр Бригинець, нема України…

Прес-центр Інституту філології,
кафедра фольклористики

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment