«ЙОЛКА НА ПАЛКЄ»

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

У день Святого Миколая загорілася-запалала веселковими барвами головна ялинка України. Вона чи не з першого дня стала об’єктом насмішок і кпинів. Подейкували, що габаритна штучна “красуня” якось невпевнено стоїть і може впасти. Проте вистояла… Цьогорічний сорокаметровий гостроконечний конус, тобто — ялинка, нічим не нагадує лісову красуню. До Ватикану ж у подарунок відправили тридцятиметрову закарпатську живу смереку та ще сорок ялинок зі Львівщини. А для столиці України згодиться і таке штучне одоробло — зась вам, українці! Ми бережемо природу. Але ж ми, як завжди, орієнтуємося на Європу. Словом, Київська влада вирішила підготувати новорічно-різдвяні свята по-новому. Цікаво, а наступного року будуть ще якісь ноу-хау?! Задля економії на конус можна напнути, приміром, зелений брезент (враження однакове!), а виграш для міського бюджету — величезний!
На ялинку витрачено 20 тонн штучних гілок, на ілюмінацію — понад півтонни освітлення: гірлянда завдовжки 17 кілометрів, та іграшкові прикраси — різнокольорові кулі. А на вершині сорокаметрової “ялинки-красуні” унікальне авторське творіння — зірка з 3D ефектом. Цікаво було спостерігати, як монтажники прикрашають “витвір мистецтва” у шати стилю “Євро—2012”. Але коментарів від них не отримала: побачивши диктофон у моїх руках, вони прожогом кинулися геть…
Святкова сцена на Майдані Незалежності також “потішила”, як і процес “уві…увікн…умікнення” самої ялинки. Думаю, найкращу оцінку новорічному “шедевру” дадуть мешканці Києва та його гості.
Настя, школярка із Хмельниччини:
— Мені ялинка подобається, вона схожа на європейську.
Олена, студентка з Києва:
— Неправильно, що з України вивозять справжні ялинки, а тут встановлюють штучні. Дивишся на цю ялинку і зникає святковий новорічний настрій. Хочеться, щоб вона була жива, охайна, не розцяцькована. Ця ялинка мені нагадує дитячу пірамідку у збільшеному вигляді.
Алла, менеджер із Києва:
— Мені подобаються живі ялинки. Тоді є відчуття свята, а ця — як конус. А те, що прикрашають її у стилі “Євро—2012” — це вже занадто. Новий рік — одне свято, а “Євро—2012” — інше, і змішувати їх не варто.
Віктор, дизайнер зі Львова:
— Цьогорічна новорічна ялинка — пластмаса та й годі. Наш український менталітет такий. Ми, мов папуаси, віддаємо найкраще, що маємо, за оці “буси”, якими прикрашають штучну ялинку. Одну ж можна було для мільйонів людей поставити. Наші чиновники на цьому не розуміються, а щось вирішують. Я ось фотографую фрагменти штучної ялинки для декору.
Надія, пенсіонерка з Києва:
— Згадую, як їхала колись на ялинку у клуб харчовиків на Контрактовій площі. Тоді була у 8 чи 9 класі. Їхала з думкою: “А що ж буде через 50 років?” І що ми маємо — все перевернулося, все відібрали. Зараз так морально важко від цієї влади і від того, що вона робить… Мені здається, тим сукном, що витирати ноги, обмотали ялинку. Це жахливо. До чого вона подібна? Конус якийсь. От як “парники” тут зробили, так і ялинку. Це ж треба додуматися — зняти красиві мармурові фонтани і поставити брудні “парники” із заплямованими вікнами. У мене немає відчуття свята, якось образливо. Навколо все таке принизливе, убоге і обідране. Ця ялинка під лад Януковичу.
Володимир, учитель з Донецька:
— Примітивізація новорічної ялинки — дебілізація не тільки киян, а й усієї України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment