Перше випробування Курінного — вогнем і попелом, або Як інженер за освітою за підказкою дружини заглибився в історію і став письменником

Євген ЦИМБАЛЮК,
Рівненська обл.

Якось мешканець міста Дубна, викладач Дубенської станції юних техніків Сергій Курінний, заповзявся у домашньому колі обговорювати книгу на історичну тематику. Cюжет отримав не вельми схвальні відгуки, які зрештою сконцентрувалися у спонтанну пропозицію дружини: “А ти напиши краще”. І Сергій взявся за перо. “Перелопатив” безліч матеріалів на тему національно-визвольного руху в добу козаччини — бо саме такою тематикою захопився. Протягом багатьох років сторінка за сторінкою створював епопею боротьби українців за волю. А коли завершив першу частину із задуманої трилогії, вирішив поділитися “творінням” із друзями. Своє слово сказали рецензенти, історики, читачі літературно-краєзнавчого журналу Рівненщини “Погорина”, де дубенчанин дебютував як прозаїк, що дало змогу авторові художньо відшліфувати матеріал, вдосконалити подієву канву. Наразі ж творчий хист Сергія Курінного втілився в окрему книгу, яка отримала назву “Вогонь і попіл”. Презентація цього роману, який критики вже встигли назвати яскравим дебютом в українській історичній прозі, відбулася у Рівненській державній обласній бібліотеці.
Привітати Сергія Курінного з творчим дебютом до Рівного завітав голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов. Він висловив сподівання, що “Вогонь і попіл” стане справжнім надбанням української літератури.
Свої враження від твору висловив відомий український літературознавець і критик Михайло Салабошпицький, зауваживши: “Минуле — хаос. Там нічого не зрозуміло. Тільки під пером історичного романіста в минулому починає світити сонце, з’являється логіка в діяннях людей. Подібне спостерігається і цьому романі, який не просто історичний. Він — історично-сучасний, бо робить проекцію на наш час. У ньому автор — й археолог, і філософ, і письменник, бо тільки так можна поєднати розповідь про минувшину та сучасну оцінку давно забутих подій”.
Враження, зауваги, пропозиції щодо висвітлення подій минувшини і створення історичних образів у романі “Вогонь і попіл” висловили також голова Рівненської обласної організації НСПУ Лідія Рибенко, письменник Микола Пшеничний, історик Роман Коваль… Автор розкрив чимало творчих секретів щодо написання роману, у якому намірився воскресити маловідомі, раніше замовчувані події, і поряд із вигаданими героями оживити постаті славних синів України — козацьких ватажків Тараса Трясила, Богдана Хмельницького, Максима Кривоноса, Карпа Скидана, Максима Нестеренка, Станіслава Морозовіцького (Морозенка).
Автор повідав і про творчі плани щодо романів про повстанський рух в Україні різних періодів: козацька доба, гайдамаччина, громадянська війна початку ХХ століття, події Гуляйполя.
Залишається побажати, аби після вдалого дебюту в літературі задуми молодого й амбітного прозаїка здійснилися, і з-під його пера для читача відкрилося ще чимало втаємничених сторінок з історії України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment