Починай будувати Україну з себе

В Інституті українознавства НАН України ім. І. Крип’якевича відбулося засідання ради Львівського облоб’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка.
Голова об’єднання Ярослав Пітко привітав присутніх з днем створення “Просвіти”, наголосивши, що основні завдання залишаються актуальними й нині: це — утвердження української мови, відновлення історичної пам’яті, консолідація суспільства на основі національної ідеї.
Активістам “Просвіти” вручили просвітянські нагороди — медалі “Будівничий України”, грамоти.
Затвердили основні напрямки роботи обласного об’єднання на наступний рік. Пріоритет надавати роботі в освітньому середовищі, серед молоді. Показником ефективності такої роботи була конференція “Українська мова в національному просторі”, проведена за участю Львівського обласного інституту післядипломної освіти вчителів. Матеріали конференції надіслано в кожну школу області. А також конференція до 200-річчя від дня народження М. Шашкевича за участю вчителів  Львова та представників шкіл, що носять ім’я М. Шашкевича (зокрема й українського ліцею у м. Перемишляни).
Один з основних напрямків діяльності — розвиток структури, мережі “Просвіти”, зокрема залучення молодих.
Робота з молоддю дуже важлива: проведення різноманітних конкурсів (“Тарасовими стежками”, конкурсу читців до Шевченківських днів; конкурсів “Історія твого села, міста”, “Історія “Просвіти” твого села, міста”). Особливим є щорічний Всеукраїнський дитячо-юнацький конкурс української патріотичної пісні “Сурми звитяги”, у якому на різних етапах (шкільному, районному, обласному) беруть участь до 10 тисяч учнівської та студентської молоді.
Традиційні масові заходи — “Свято Героїв”, “живий ланцюг” до Дня Злуки, відзначення річниці С. Бандери, Р. Шухевича, Дня відновлення української державності 30 червня 1941 року, Голодомору, героїв Крут, УГВР та інші покликані виховувати молодь у дусі патріотизму і високого обов’язку служіння Україні.
Дуже важливим напрямком діяльності обласного об’єднання є дослідницька робота в межах підготовки та проведення щорічних Всеукраїнських генеалогічних конференцій “Український родовід”, матеріали яких теж публікуються.
Актуальною залишається проблема пропагування української книги (проведення в районах і містах області акції “Читай, дивись та слухай українське”, презентація літературних творів за участю авторів: Р. Іваничука, Н. Бічуї, Б. Стельмаха, М. Людкевич, Ірини та Ігоря Калинців, В. Неборака та інших; розширення мережі українських книгарень). Було відзначено ефективну роботу книгарень “Просвіти”: “Центру української книги “Просвіта”, читалень “Просвіти” у Львові, книжкових магазинів “Просвіти” у Золочеві та Самборі. Зазначено, що завдання товариства — відкриття книгарень у кожному районі області.
Окремо було розглянуто питання про підтримку газети “Слово Просвіти”, зобов’язали районні й міські організації провести активні заходи на підтримку просвітянського часопису, який висвітлює проблеми культурно-духовного життя в Україні, формує суспільну думку й активну життєву позицію.
Підсумовуючи, голова обласного об’єднання Я. Пітко наголосив, що кожен повинен починати будівництво України з себе, і завершив словами Яна Коллара, що стали епіграфом “Русалки Дністрової”: “Не тоді, коли очі сумні, а коли руки діяльні, розцвітає надія”.

Прес-центр Львівської “Просвіти”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment