Провокація брехунів та українофобів

Запорізьке обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка обурене антиукраїнськими діями народних депутатів В. Колесніченка та В. Богуслаєва, організаторів презентації книжки “Гірка Правда” (автор — Віктор Поліщук), яка відбулася 17.01. 2012 р. в обласній універсальній науковій бібліотеці.
Дії організаторів, на наш погляд, є злочинними, тому що сіють міжнаціональну ворожнечу та ненависть між польським та українським народами. По суті, організатори сприяють збуренню українського суспільства, використовуючи історично складні українсько-польські міжнаціональні відносини.
Задля спокою Запорізької громади та України загалом на ім’я начальника УСБУ у Запорізькій області “Просвіта” направила відповідну заяву, у якій ми вимагаємо притягнути до відповідальності знахабнілих, шовіністично налаштованих організаторів вищезгаданої “презентації”, направленої на дестабілізацію суспільства й розпалення міжнаціональної ворожнечі.
У заяві йдеться також про те, що організатори “презентації” займаються фальсифікацією та перекрученням історичних подій щодо діяльності ОУН—УПА. Адже загально визнано і це не потребує доказів, що члени ОУН—УПА — герої, оскільки боронили рідну землю, захищаючи Україну від німецьких, радянських та інших поневолювачів.
Під час проведення ганебної конференції запорізькі патріоти виставили пікет: “Геть антиукраїнців та брехунів з української землі”.
Колесніченко та Богуслаєв заявляють, що необхідно сформувати об’єктивну думку про трагічні події української історії, якими б гіркими вони не були. І як одне з найкращих джерел пропонують “працю” В. Поліщука.
Але історики такого джерела не визнають. Так, польський історик Гжегош Мотика (доктор історичних наук, співробітник НАН Польщі, член Наглядової ради Інституту національної пам’яті Польщі), який є одним із авторитетних дослідників Волинської трагедії і в Польщі, і в Україні, класифікує працю Поліщука як “позанаукову”. Більше того, 2005 року у Варшаві за його редакцією вийшла книжка “Служби безпеки Польщі і Чехословаччини проти українців 1945—1989 рр.”, де він у вступній статті зазначає, що напередодні розпаду СРСР спецслужби Польщі та Радянського Союзу організували “злив” у ЗМІ маси документів із метою очорнити український націоналізм, серед них і спогади поляків, котрі проживали на Волині під час війни. Чимало з цих спогадів були сфабриковані й не підтверджувалися документально. Саме ці спогади зі ЗМІ, пише Мотика, згодом використав у своїй книжці Поліщук.
Виникає запитання: як книжка, яка, на переконання дослідників, не має нічого спільного з наукою, написана на сумнівних матеріалах, без використання архівних джерел, може претендувати на об’єктивність і унікальність? А саме це заявляють нардепи Колесніченко та Богуслаєв.
Волинська трагедія — одна з кривавих сторінок в історії відносин польського й українського народів. Над цією проблемою активно працюють історики обох країн. До речі, в Україні авторитетним знавцем цієї проблематики є доктор історичних наук, професор Ігор Іллюшин, який не один рік свого життя присвятив дослідженню проблеми. Він також входить до робочої групи експертів України й Польщі з проведення додаткових наукових досліджень трагічних подій на Волині  1943—1944 рр. періоду Другої світової війни. 2003 року вийшла його книжка про ці події, яка лягла в основу докторської дисертації. Монографію високо оцінили польські й українські науковці, а 2009 року за вклад у розвиток добросусідських відносин Іллюшина нагородили Капітулою польсько-українського поєднання. Цікаво, чому Колесніченко презентував не його книжку? Адже вона справді написана на основі маловідомих документів і, судячи з її оцінки серед науковців, претендує на об’єктивність.
Якщо Колесніченко таки прагне, щоб питання Волинської трагедії і місце в ній ОУН та УПА було всебічно висвітлене в Україні, можна порадити йому видати збірник досліджень авторитетних польських і українських істориків із цього питання й розповсюдити по бібліотеках країни. А поки що його “презентації” — чергова провокація від представника владної партії.

За дорученням Правління,
голова Запорізького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка
О. В. Ткаченко

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment