УГОДА про спільні дії Об’єднаної опозиції України

img_8488
Фото Олеся Дмитренка

Ми, представники українських опозиційних демократичних політичних партій:
враховуючи увесь досвід українського державотворення та усвідомлюючи високу відповідальність перед українським народом,
відстоюючи необхідність повернення країни на демократичний шлях розвитку та забезпечення умов для добробуту і можливостей для самореалізації кожної людини,
наголошуючи на потребі повноцінного забезпечення європейських стандартів свобод і прав громадян та вимагаючи припинити політичні репресії і звільнити лідерів опозиційних партій — Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів,
захищаючи конституційне право громадян України на формування органів влади, отже — на вільні і чесні вибори,

у День Соборності України проголошуємо наступне:
Повноцінна реалізація політичних і соціальних прав громадян України неможлива без усунення правлячого режиму Януковича. Вибори до Верховної Ради України у жовтні 2012 року дають нам реальну можливість зробити це конституційним шляхом.
Задля повалення антинародного режиму та відновлення справжнього народовладдя — уповноважені представники політичних партій, що входять до Комітету опору диктатурі, пріоритетним завданням на 2012 рік визначають утворення більшості у Верховній Раді України, яка буде спроможна зупинити узурпацію влади, забезпечити захист прав та свобод громадян, відновити європейську інтеграцію, наблизити життя українців до європейських політичних і соціальних стандартів.
Із цією метою опозиційні політичні партії виступають як Об’єднана опозиція та здійснюють спільні дії на загальнонаціональному та місцевому рівнях:
— узгоджують спільні політичні принципи та підходи, з якими виступають на парламентських виборах 2012 року;
— здійснюють скоординовані дії, спрямовані на забезпечення підготовки і проведення чесних виборів народних депутатів України, встановлення їх правдивих результатів, недопущення фальсифікації голосування і спотворення волевиявлення громадян. Ідеться, зокрема, і про погодження кандидатур членів окружних і дільничних виборчих комісій, спостерігачів та забезпечення їхньої ефективної роботи;
— формують єдиний список кандидатів у народні депутати України, які балотуватимуться у мажоритарних округах, за принципом — один округ — один кандидат від Об’єднаної опозиції. Визнають базовими вимогами до кандидатів порядність, принциповість, фаховість, громадський авторитет та бездоганну репутацію;
— після перемоги на виборах 2012 року Об’єднана опозиція утворює парламентську більшість і розпочинає процес формування нової української влади.
Лідери політичних партій-учасниць угоди зобов’язуються забезпечити її безумовне виконання.
Ми наголошуємо, що єдиним опонентом для Об’єднаної опозиції є чинний режим і ті політичні сили, які його уособлюють. Тому ми відмовляємося від публічної взаємної критики та декларуємо принцип взаємоповаги і взаємного непоборювання між усіма опозиційними політичними силами.
Із метою консолідації демократичних сил і уникнення розпорошення голосів виборців, закликаємо всіх, хто здатний протистояти режиму Януковича, підтримати нашу ініціативу та діяти спільно.
Тільки разом ми зможемо досягти спільної мети — побудувати справедливу та заможну країну!
Слава Соборній Демократичній Україні!

* * *
Цей документ Об’єднаної опозиції було підписано на Софійській площі столиці 23 січня 2012 року під час акції з нагоди Дня Соборності. У багатолюдному мітингу взяли участь представники партій “Батьківщина”, “Фронт змін”, ВО “Свобода”, “УДАР” та інших партій.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment