Пам’ять Героїв Крут вшановано на місці легендарного бою

img_8722
29 січня ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка спільно з національно-демократичними силами звершили традиційну ходу і провели поминальний мітинг на Аскольдовій могилі

29 січня українська влада та громадськість вшанували пам’ять Героїв Крут на місці легендарного бою. Спільну панахиду на території Меморіального комплексу “Пам’яті Героїв Крут” на честь загиблих курсантів і студентів — захисників Української держави відправили Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української Православної Церкви Київського патріархату владика Євстратій, священики УПЦ КП та Української Греко-Католицької Церкви.

У заході взяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка. Спільно поклали квіти від обласної адміністрації, ради, Міністерства культури, політичних партій, громадських організацій, делегацій із областей України, районів Чернігівщини до Хреста пам’яті Героїв Крут, вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.
На мітингу зачитали звернення Президента України Віктора Януковича, який підкреслив, що ця героїчна й водночас трагічна дата в історії нашої держави завжди нагадуватиме нам про велику відповідальність політичних і державних керівників за свої рішення.
На місці бою горіли поминальні свічки, лунали салюти з гармат і рушниць. Під звуки козацького маршу урочисто пройшли курсанти Чернігівського військового ліцею, Чернігівського юридичного коледжу та Львівського ліцею імені Героїв Крут.
По закінченні мітингу-реквієму присутні ознайомилися з Меморіалом пам’яті Героїв Крут, оглянули музейну експозицію, яка розміщена у вагонах початку ХХ століття на залізничній колії.
У Чернігові подвиг Героїв Крут вшанували в обласному філармонійному центрі, де відбувся концерт, у Ніжині виступила капела бандуристів імені Остапа Вересая обласного філармонійного центру.

* * *
Національно-демократичні сили вшанували пам’ять молодих героїв на місці бою.
Про значення подвигу Героїв Крут у боротьбі за незалежність України, про сучасні завдання української демократії говорили у своїх виступах на мітингу в Крутах перший заступник голови Української народної партії, народний депутат Іван Заєць, голова партії “За Україну”, народний депутат В’ячеслав Кириленко, заступник голови політради партії “Наша Україна” Микола Оніщук, поет і громадський діяч, Герой України Дмитро Павличко, народний депутат Володимир Яворівський, голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок, від Конгресу українських націоналістів — Степан Брацюнь, від Спілки офіцерів України — Євген Лупаков, від Партії захисників Вітчизни — Павло Барнацький, від білоруської опозиції — В’ячеслав Сівчик. Учасники мітингу ухвалили резолюцію — звернення до українського суспільства та влади.

З РЕЗОЛЮЦІЇ
мітингу національно-демократичних сил із нагоди 94-ї річниці бою під Крутами

Бій під Крутами — героїчна сторінка нашої історії. 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути молоді українські патріоти — курсанти військової школи ім. Б. Хмельницького, студенти Київського університету та гімназисти вступили у нерівний бій із шеститисячним більшовицьким військом і ціною власного життя зупинили хоч на кілька днів наступ армії М. Муравйова на Київ.
Сьогодні, згадуючи про Героїв Крут, ми розуміємо, що Україна потребує нових героїв-державників, які наведуть лад у своєму домі, відстоять національні, духовні, демократичні та соціальні цінності українського народу.
Учасники мітингу на честь пам’яті Героїв Крут вимагають від Президента, Кабінету Міністрів та владної більшості у Верховній Раді:
– перенести День захисника Вітчизни з 23 лютого на 29 січня;
– звільнити з посади міністра освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Д. Табачника за антиукраїнську діяльність;
– припинити закриття українських шкіл;
– повернути згадку про бій під Крутами як символ захисту Української Вітчизни до шкільних підручників з історії України.
Учасники мітингу звертаються до всіх громадян України — патріотів Вітчизни: ми всі разом повинні повернути життя у своїй країні до справжньої демократії, законності, національного і духовного розвитку.
Слава Україні! Слава Героям Крут!

Вл. інф.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment