Патріарх Філарет відзначив подвійний ювілей

patr15Низку заходів було приурочено наприкінці січня— початку лютого відзначенню подвійного ювілею: 50-ліття єпископської хіротонії та 45-ліття служіння на Київській кафедрі Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Майбутній Патріарх народився 23 січня 1929 року в родині Антона та Меланії Денисенків на Донеччині. Тож вітальні телеграми на його адресу почали надходити ще в День народження. Предстоятеля Київського Патріархату вітали представники єпископату, духовенства, вірян, державні та громадські діячі, представники дипломатичного корпусу, українці з діаспори. Зокрема Патріарха Філарета привітали Президент України Віктор Янукович, Голова ВР Володимир Литвин, міністр культури Михайло Кулиняк, Леонід Кучма, Арсеній Яценюк, Валентин Наливайченко, Юрій Костенко, Юрій Кармазін, Віталій Кличко, В’ячеслав Кириленко, Борис Тарасюк, Павло Мовчан та інші.
У Видавничому відділі Київської Патріархії вийшли друком нові видання — фотоальбом “Українська Православна Церква Київський Патріархат” та тритомник “Архієрейське служіння Патріарха Філарета”. Альбом і тритомник — справді унікальні видання, адресовані всім, хто цікавиться історією та сучасним станом Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Патріарх з нагоди подвійного ювілею свого служіння відзначив єпископат церковними нагородами, зокрема, п’ять архієпископів піднесені до сану митрополита та дев’ять єпископів — до сану архієпископа.
Багато важливих заяв прозвучало у відповідь на запитання журналістів під час прес-конференції, яка відбулася 3 лютого в приміщенні Київської Патріархії. Патріарх Філарет піддав жорсткій критиці висловлену в законопроекті № 9690 пропозицію передати національні святині — Києво-Печерську та Почаївську лаври — у власність Московського Патріархату, а також відзначив, що стосунки між ним і Президентом України останнім часом покращуються.
4 лютого 2012 р. в Національній опері України відбулася урочиста Академія. Зал опери (це понад тисячу глядачів) був вщент заповнений. Серед почесних гостей — Глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний Архієпископ Святослав Шевчук.
Зі словами поваги й вітання до Патріарха Філарета звернулися Президенти України Леонід Кравчук (1991—1994) та Віктор Ющенко (2005—2010). Вітання Святійшому Владиці надійшли також від Президента Грузії Михайла Саакашвілі та екс-прем’єра Юлії Тимошенко.
Патріарх Філарет звернувся до присутніх із годинною промовою, в якій окреслив шлях свого архієрейського служіння, ті труднощі, з якими довелося стикатися Церкві за радянських часів, а також виклики, які постали перед нею в новітній період державної незалежності України.
У другій частині урочистої академії відбувся концерт, в якому взяли участь Національна заслужена академічна капела України “Думка”, Національний заслужений академічний український народний хор України ім. Г. Верьовки, Національний симфонічний оркестр України, народні артисти України Дмитро Гнатюк, Ніна Матвієнко, Оксана Білозір, Тарас Петриненко та інші виконавці.
Святкові заходи продовжилися богослужінням у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва. Недільне Всенічне бдіння очолив сам Патріарх Філарет, якому співслужив єпископат і представники духовенства.
5 лютого, в неділю, у Володимирському соборі Святійший Владика у співслужінні сорока архієреїв звершив Божественну літургію, після якої було відправлено подячний молебень.
Також у Синодальній залі Київської Патріархії Святійшого Патріарха Філарета від імені Предстоятеля Чорногорської Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Михаїла привітав керівник Департаменту зовнішніх церковних відносин архієпископ Которський Симеон. Владика вручив Патріарху Філарету орден Святого Хреста, як знак поваги Чорногорської Церкви до Церкви Української та особисто до її Предстоятеля.
“Не бути байдужим до своєї долі. Не чекати блага для себе від президентів і міністрів, а самостійно працювати на розбудову Української держави і свого благополуччя, — побажав Патріарх українському народові. — І Церква в цьому підтримуватиме народ духовно. Буде також молитися, бо молитва має велике значення в житті і людини, і держави.
Наша Церква твердо стоїть на позиції збереження української державності, твердо стоїть на захисті інтересів українського народу. І щодо цього вона непохитна.
Але в той же час Церква закликає народ пам’ятати про Бога. І не тільки пам’ятати про Бога, а й виконувати Його заповіді. А це означає йти дорогою правди, служити своєму ближньому, а не собі. Бо наші бізнесмени, особливо великі, наші можновладці часто служать собі, а не народу. А вони, якщо вірять у Бога, то повинні жити за Його заповідями і служити народу”.

За матеріалами прес-центру Київської Патріархії підготував Євген БУКЕТ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment