Голові Верховної Ради України В. М. Литвину

Шановний Володимире Михайловичу!

Нові антиукраїнські, антидержавницькі кроки дозволила собі Луганська обласна рада.
24 лютого ц. р. зазначений представницький орган на черговій сесії прийняв два звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. В одному зі звернень депутати обласної ради наполягають негайно розглянути та ухвалити як закон сумнозвісний “мовний” проект авторства С. Ківалова й В. Колісниченка, у другому пропонують запровадити особливий, окремий від усієї території Української держави, відлік часу (на основі так званого “літнього” часу).
Фактично це стартувала нова виборча кампанія, і закономірно, що Партія регіонів щосили шукає шляхи повернення своєї популярності, вкрай занедбаної через їхнє “покращення життя вже сьогодні”, що обернулося крайнім зубожінням народу при небаченому збагаченні купки олігархів і найвищих посадовців. Тому не дивно, що правляча “регіональна” верхівка знову намагається внести розбрат у суспільство, сіючи в ньому ворожнечу, нацьковуючи одна на одну різні частини соборної Української держави. Це має відвернути увагу людей від боротьби за свої соціальні та економічні права і дозволить легше маніпулювати розколотим суспільством. Тому місцеві депутати і службовці, аби їм було чим звітувати перед “гарантом Конституції”, перекручують загальновідомі статистичні дані про національний склад населення Луганщини, невідомо де віднаходячи аж до 90 відсотків “російськомовного населення”. Але що стоїть за цим терміном? У жодному законодавчому документі він не згадується, отже, офіційне тлумачення відсутнє. Насправді існує значна частина українців, які впродовж чотирьох десятиліть, починаючи від 70-х років ХХ століття, зазнали тотального зросійщення і які потребують справжньої мовної реабілітації з метою повноцінної інтеграції в українське суспільство. Саме цих українців і беруть до уваги “регіонали”, намагаючись “захистити” їхнє право на російську мову, яка нібито на сході та півдні України зазнає гонінь.
До того ж депутати Луганської обласної ради повністю ігнорують очевидний факт, що більше половини території Луганщини належить до Слобідської України, де споконвіку й сьогодні повсюдно звучить українська мова.
Насправді ж на найсхідніших теренах держави “російськомовні” громадяни мають усі умови, щоб навчати цією мовою дітей, починаючи від дошкільних закладів і завершуючи вишами. А щоб в обласному центрі віддати дитину до українського класу чи дитячого садка, нерідко доводиться їздити через усе місто.
Ніхто краще за Вас не знає, наскільки толерантне мовне законодавство України до національних меншин і як воно сприяє збереженню та розвитку їхніх мов. Але, на жаль, дбаючи про свої права, представники однієї з меншин — російської забувають про свої обов’язки щодо Української держави та вимагають для своєї мови статусу офіційної, “регіональної”, або й піднесення її до рівня другої державної. Статус державної російська мова має в Росії, і їй ніде в світі нічого не загрожує.
Луганські можновладці полюбляють хвалитися своєю високою освіченістю, привселюдно хизуючись дипломами кандидатів і докторів наук. Тому тим більш дивною є їхня неспроможність опанувати державну мову. Зокрема “народні” депутати-“регіонали” від Луганщини ніколи нею у Верховній Раді не користуються, демонстративно розмовляючи лише “языком своих избирателей”. Так само поводяться і їхні обласні “колеги”. Переконані, що законопроект С. Ківалова та В. Колісниченка “Про основи державної мовної політики” за № 9073 від 26.08.2011 р., яким в Україні фактично була б узаконена двомовність, є абсолютно непатріотичним, непрофесійним (що підтверджують висновки відомих українських науковців) і, зрештою, руйнівним для самих підвалин Української державності. І це робиться навіть попри Ваші патріотичні державницькі переконання.
Не менш провокаційним і, по суті, антидержавним є й друге звернення луганських депутатів — про запровадження так званого “регіонального часу”, який би відрізнявся від загальноукраїнського на годину, наближаючись таким чином до московського.
Восени 2011 року під тиском депутатів-“регіоналів” уже було прийнято політичне рішення про скасування переходу на “зимовий” час. Але згодом саме життя змусило переглянути згадане рішення (яке не підкріплене жодними серйозними фаховими мотивами), і за Вашого безпосереднього сприяння воно було скасоване.
Тому закликаємо Вас і тепер зайняти принципову державницьку позицію і у “мовному” питанні, і щодо спроб “народних обранців” керувати не лише Україною та її народом, а навіть сонцем і зорями.

За дорученням Правління
голова Луганського обласного
об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка
В. Ф. СЕМИСТЯГА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment