Вирок Юрію Луценку

У понеділок Печерський районний суд Києва завершив розгляд справи колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка й оголосив вирок. Луценка засуджено до 4 років позбавлення волі. Відповідне рішення оголосив суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк. У цей термін суд врахував час, коли Луценко перебував в ув’язненні у період слідства й суду, отже, покарання відраховується, починаючи з 27 грудня 2010 року.
Також суд вирішив конфіскувати все особисте майно Луценка та позбавити його права обіймати державні посади протягом 3 років.
Колишній водій міністра Луценка Леонід Приступлюк, що проходив по цій справі, засуджений до 3 років умовно з відтермінуванням відбування покарання на 2 роки, і відтепер має перебувати на підписці про невиїзд.
У Європарламенті назвали вирок Луценку “драконівським”. Таку думку озвучив співголова Комітету парламентської співпраці “ЄС—Україна” Європейського парламенту Павел Коваль. Він заявив, що ув’язнення Луценка однозначно негативно сприймуть у Європейському Союзі.
Розчарування у зв’язку з вироком суду висловили також глава дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон і єврокомісар із політики розширення і добросусідства Штефан Фюле.
США закликають звільнити Луценка. Про це повідомляє Франс Прес із посиланням на офіційного представника держдепартаменту Вікторію Нуланд. На її думку, судові переслідування Луценка і екс-прем’єра Юлії Тимошенко зумовлені політичними причинами, що “викликає серйозні питання щодо прихильності української влади до демократії”.
Опозиція підтримала Луценка. Заступник голови партії “Батьківщина” Олександр Турчинов біля будівлі Печерського суду заявив: “На жаль, у влади, яка є замовником і організатором цього фарсу, не працює не те що розум, а навіть інстинкт самозбереження. Вони демонструють свою жорстокість, свою аморальність, повне нехтування Конституцією та законами”. Політик не сумнівається в тому, що політв’язні вийдуть на свободу. “Але для цього нам потрібно відсторонити від влади цей небезпечний для України режим”.
Лідер партії УДАР Віталій Кличко назвав вирок Луценку хрестом для українського правосуддя. “Це велика ганьба. І це ще один доказ диктатури, авторитарного режиму в Україні”.
Лідер “Фронту змін” Арсеній Яценюк, коментуючи вирок, зазначив, що війна режиму з народом України триває. “Сподівання  тільки на одне — на перемогу демократичної опозиції на парламентських виборах, яка зможе відновити в Україні справедливість”. Він висловив упевненість у позитивному рішенні Європейського суду з прав людини щодо справ Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.
Голова партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко заявив: “Помста — більше за тим вироком нічого нема. Виродки! З конкретними прізвищами — слідчі, прокурори, судді. Вони не спатимуть спокійно, це точно. Луценко їм снитиметься ще довго… І відповісти доведеться за такі ганебні судилища, відповідальність — має прізвище!”
Тимошенко вважає Луценка справжнім чоловіком. Падіння антиукраїнського режиму Віктора Януковича — питання часу. Про це заявила екс-прем’єр Юлія Тимошенко у своєму коментарі щодо винесеного вироку Юрію Луценку, повідомили в прес-службі “Батьківщини”.
“Я не аналізуватиму їхнє рішення, оскільки абсурд жодному аналізу не підлягає”. За її словами, день засудження Луценка — “це ще й день проголошення вироку режиму Януковича”.
Тимошенко подякувала Луценку “за витримку, мужність, честь, незламність, шляхетність”, “за те, що залишився справжнім чоловіком на тлі тих немічних блазнів, які намагалися тебе судити”.

www.pravda.com.ua

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment