«Я вам фельдфебеля в науку дам!»

Оксентій ОНОПЕНКО,
Москва,
Російська Федерація

“Починаючи з наступного року, з українського бюджету буде щорічно виділятися 40 мільйонів гривень на патріотичне виховання населення. Зокрема передбачено збільшити кількість патріотів із 31 % 2013 року до 48 % 2017 року, шанувальників української мови — з 17 % до 35 %, тих, хто пишатиметься армією, — з 3 % до 11 %, а ось охочих емігрувати за ці роки зменшиться з 40 % до 20 %”, — так сповістило УНІАН 4 березня 2012 р.
Про безглуздя цих цифр писати не варто. Хто ж довів український народ до такого збайдужіння, якщо 1992 року українці стовідсотково проголосували за незалежну Україну? Адже ті 18 %, що не голосували, належать, швидше за все, до етнічних меншин. Впадає в очі й те, що наші “плановики” не передбачають зростання патріотизму українців хоч би до 50 % плюс один голос, а щирих українців — до більш, як 35 %. З усього видно, що “ТойХтоРахує” і планує, уже поділив Україну, причому, явно обмежив “територію українськомовних” Галичиною.
Знайти авторів цієї “цидулки” неважко. Досить проглянути кадрові призначення в уряді, президентській адміністрації. Для них “Україна — західний проект XIX сторіччя”. Такою бачать Україну творці “руского міра”. Більш того, мрію “устроітєлєй” озвучила голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Т. Бахтєєва: “В Україні залишиться 8,0 мільйонів українців!” Чи ж не про знищення України мріють “устроітєлі”? І чи не для виконання цього плану нині здійснюється кадрова політика?
Зовсім не дивно, що в роки чинної в Україні влади значно погіршилися умови проживання українців і в Російській Федерації. Апофеозом тогорічних судових процесів над Українською культурною автономією в Росії (яка де-факто не діяла) і над Об’єднанням українців Росії стало фактичне “списання” мільйонів українців у цій країні. Статистично тут залишилося 1,93 млн українців. Хоча, українці тільки в Сибіру складають не менше третини населення. Чи ж не для того було організовано судові інсинуації із забороною публічної діяльності українських структур, щоб реалізувати процес “списання”? Та й влада в Україні нині сприятлива, промовчить.
Недавно українські владці виділили якісь там кошти на українську діаспору — кілька мільйонів. Зокрема й на проектні роботи з відновлення павільйону “Землеробство” на колишній ВДНГ у Москві. Скажіть, який стосунок до того павільйону має українська діаспора? Натомість існуючий Національний культурний центр України, який належить Україні і який вона фінансує, українська діаспора практично не відвідує, як і Бібліотеку української літератури в Москві, бо всі знають, що читацькі квитки заносять до бази даних російських спецслужб. Не від страху стороняться, а тому, що неприємно, коли над культурою стоять “фельдфебелі”.
На одне з засідань літературної секції товариства української літератури минулого року завітала російськомовна депутатка з України. Зайшла, коли свої вірші читав українець із Тули, пан К. “Что так грустно? — бадьоро втрутилася землячка. — Нєльзя лі что-нібудь повєсєлєє?”. Не знала землячка, що інженер-винахідник, автор десятків патентів із Тули читав вірші, присвячені активісту української громади в Тулі, якого невідомі вбили в під’їзді житлового будинку, а його жінку покалічили. Так само невідомі в житловому будинку вбили керівника українського самодіяльного хору у Владивостоці. Подібне трапилося в Ульяновську.
Нині в Одесі курсують маршрутки з гербами і прапорами РФ і з написом “Новороссия”. Править в Одесі злісний українофоб. У Криму державний чиновник не хоче бачити документів українською мовою. Міністерством освіти України керує людина, для якої все українське — чуже й ненависне. У найближчому оточенні глави Української держави — чужинці. Глава уряду не знає державної мови, держслужбовці не користуються українською. На телебаченні українська мова — рідкісне явище. Соромно й сумно…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment