Двомовність — пряме продовження «харківських капітуляцій»

Заява

Політична партія “Наша Україна” категорично засуджує наміри, озвучені Віктором Януковичем напередодні візиту до Росії про надання російській мові офіційного статусу в Україні. Про жодні реальні мовні, культурні чи об’єднавчі потреби нашого народу не йдеться.
За два роки влада нічого не зробила для покращення життя людей: шалено зростають ціни, а населення бідніє. Тому, сподіваючись втриматися при владі напередодні парламентських виборів, Партія регіонів вирішила зіграти з власними виборцями у наперстки: замість ефективної соціальної та економічної політики громадянам свідомо підкидають мовну тему, яка розколює країну.
Заява про двомовність — це пряме продовження “харківської капітуляції”, щоб отримати прихильність Кремля в обмін на продаж своєї держави.
Мета запровадження двомовності полягає не в захисті прав російськомовних громадян, які мають всі можливості для використання російської мови, а в поверненні України до статусу російської колонії, в якій українська мова буде витіснена з офіційного вжитку.
Такі дії мають лише одне визначення: антидержавні й антиукраїнські.
Опір такій політиці — справа загальнонародна, яка не знає поділу на політичні партії чи переконання. Активна позиція всіх українських громадян, які разом здатні захистити конституційний статус української мови, — це червона межа для влади.
Спільно з усіма політичними і громадськими партнерами ми ініціюємо загальноукраїнські акції на захист української мови і єдності нашої держави.
Ми закликаємо політичні і громадські сили, які дбають про єдність країни, зробити все, щоб жодні антиукраїнські мовні ініціативи влади навіть не розглядалися в парламенті.

В’ячеслав КИРИЛЕНКО: “Янукович остаточно визначився з пріоритетами”
Заяви Януковича про другу державну мову чітко засвідчили — влада остаточно визначилася щодо своїх пріоритетів. Про це заявив лідер партії “За Україну!” В’ячеслав Кириленко.
“Янукович не бачить європейської України із демократичними правами й свободами та достойним рівнем життя. Курс цієї влади — Євразійський союз Путіна”, — зазначив політик. Він наголосив: це знакова заява, яка засвідчила, що наступні кроки влади — згортання демократичних процесів, підготовка до фальсифікації парламентських виборів й подальше дистанціювання від Євросоюзу, яке призведе до ізоляції України.
“При цьому уже йде повне згортання українського гуманітарного простору. Саме тому Табачник, який нищить українськомовний освітній простір, отримав міністерську недоторканність, і тому ми знову чуємо заяви Януковича про державний статус російської мови”, — підкреслив він.
На переконання В’ячеслава Кириленка, єдиний спосіб протистояти цим загрозливим процесам — об’єднання всіх патріотичних сил: “Зупинити процеси здачі українських інтересів можна лише об’єднанням опозиції й перемогою на осінніх парламентських виборах”.

Володимир Литвин заявив, що обіцянку Януковича неможливо виконати
Ініціативу щодо надання російській мові статусу другої державної неможливо реалізувати на практиці. Про це сказав на брифінгу після погоджувальної ради спікер Володимир Литвин.
Він нагадав, що мовний статус України визначений 10 статтею Конституції, а “для того, щоб змінити перший розділ Конституції, треба мати від самого початку не 226, а 300 голосів”. Крім того, для внесення відповідних змін необхідно зареєструвати законопроект, якого на сьогодні немає, але який повинен прийматися впродовж двох сесій парламенту. “Тому проблема ця не може бути реалізована в практичній площині. Ініціатива є, і вона має право на існування, утім, як і всі інші”, — сказав Литвин.
Навіть за радянських часів українська мова “була представлена більш потужно, ніж зараз”. “Я вчора був на книжковому ринку на Петрівці і можу сказати, що 99,9 % книжок видано російською мовою”, — сказав він.

Юлія Тимошенко обурилася
Юлія Тимошенко вважає обіцянку двомовності лише передвиборним ходом Віктора Януковича. Про це вона написала з Качанівської колонії, повідомляє її сайт.
“Щоразу напередодні виборів Янукович дістає цю ідею зі своєї комори обіцянок, обтрушує її від нафталіну і нав’язує частині країни… Я про двомовність: “свіжу”, “нову”, а головне — дуже актуальну для сучасної України ідею Януковича”, — зіронізувала вона.
“Для мене очевидно, що чергова обіцянка Януковича свідчить лише про наближення парламентських виборів, на яких команді “проффесіоналів” буде просто нічого запропонувати людям”, — заявила Тимошенко.
Вона закликала однопартійців розтлумачити виборцям, що це лише піар-хід. “Ми не повинні допустити, щоб Янукович з його бандою знову пройшов до парламенту, цинічно використавши технології у делікатному, чутливому, а для багатьох із нас — святому питанні мови, — звернулася Тимошенко до соратників. — І розрадою у цій ситуації для нас може бути лише те, що хронічне невиконання обіцяного — єдиний пункт програми, який президент і партія влади виконують бездоганно”. Тимошенко також порадила можновладцям, яких так хвилює питання двомовності в Україні, вивчити спершу українську.

Анатолій ГРИЦЕНКО, голова Комітету ВР України з питань національної безпеки і оборони, лідер партії “Громадянська позиція”:
— Янукович дістав свій останній патрон: русский язык будет государственным!
Росія тут ні до чого, стосунки з Путіним Янукович у принципі не може покращити: вони виховувалися по різні боки колючого дроту. Ця  заява для внутрішнього споживання. Зовсім погано на об’єднаному регіональному “Титаніку”, якщо Янукович уже дійшов до мови-языка — на кампанію—2015 геть ніякого креативу не залишилося. Очевидно, Президент уже визначився: на другий термін він не піде. То й добре, однієї п’ятирічки покращення з українців досить. Після заяви гаранта народ збурився, Інтернет кипить, — а дарма! Може, забули, що за сім років Янукович сім разів свою позицію щодо мови-языка змінював на 180 градусів?! Народ уже дізнався, і на півдні-сході теж, хто такий Янукович, і з мовою, і з языком… Тож його останній патрон — холостий.

“Українська правда”
www.pravda.com.ua

Українська народна партія
О. Фомушкін: “За допомогою “мовної карти” Янукович намагається вплинути на електорат”

“Дістаючи “мовну карту” напередодні виборів, Віктор Янукович сподівається вплинути на проросійський електорат, аби підняти доволі низький рейтинг Партії регіонів”, — так голова Кримської організації Української народної партії Олег Фомушкін прокоментував заяву Президента, що Україна найближчим часом ухвалить закон про дві державні мови.
Фомушкін також зазначив, що “дивують не голослівні заяви гаранта, а заголовки деяких кримських ЗМІ, які підхопили ініціативу, запевняючи, що російська мова найближчим часом отримає статус державної, а кримчани на це купуються”.
“Ця заява Президента викликала сумніви не лише у мислячих громадян, а й навіть у керівника парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, а також у Голови Верховної Ради Володимира Литвина, які не бачать можливості для ухвалення парламентом рішення про державний статус російської мови. Сподіваюся, що і кримчани скептичніше ставитимуться до подібних висловлювань”, — підсумував лідер кримської УНП.
Крим

А. Сокоринський: “Янукович у Москві таки обіцяв двомовність, а потім злякався протестів”

“Пояснення Президента, що він говорив не про державний, а про регіональний статус російської мови — погане виправдання”, — вважає голова Дніпропетровської організації Української народної партії Анатолій Сокоринський.
Політик наголосив: “ІТАР-ТАРС на весь світ розповсюдив текст, у якому йшлося саме про прийняття закону, який передбачає двомовність. А такі тексти завжди узгоджуються з прес-службою”, — наголосив Сокоринський.
“Якщо ІТАР-ТАРС перекрутив слова Президента України, відповіддю на таку провокацію мало б бути рішуче офіційне спростування, проте його немає”, — підсумував голова обласної УНП. Тобто, на його думку, “найбільш вірогідним є те, що Янукович у Москві таки обіцяв двомовність, а потім злякався протестів”.
Дніпропетровськ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment