Ім’я — наш могутній оберіг

Орест ДРИМАЛОВСЬКИЙ,
учень 11 класу Суховільської ЗОШ Городоцького району на Львівщині

У львівському Палаці мистецтв відбулася зустріч із берегинею українських традицій, авторкою поетичних збірок, художніх книг для дітей, наукових досліджень української символіки та звичаєвості, педагогом, членом НСПУ, засновницею й директором школи “Тривіта” Марією Чумарною. Тема розмови — закодована інформація, що міститься у наших іменах, її вплив на наше життя. Організатор заходу — Галицьке районне об’єднання м. Львова ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.
У вступному слові Оксана Семенюк, заступник голови Галицького районного об’єднання міста Львова ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка, наголосила, що захід Товариство проводить із нагоди Міжнародного дня рідної мови, він традиційно щороку збирає просвітян. В умовах, коли зменшується кількість годин української мови в шкільній програмі, здійснюється тиск на українськомовне середовище, справа совісті кожного українця — зайняти своє місце у лавах захисників мови, відмовитися від компромісної позиції і підтримувати нашу мову і в побуті, і в професійній діяльності.
Марія Чумарна згадала імена знаних українських мовознавців Олександра Потебні та Григорія Нудьги. Олександр Потебня — класик українського мовознавства ХІХ сторіччя, Григорій Нудьга — сучасник відновлення України і Товариства “Просвіта”. Незважаючи на зайнятість, він брав активну участь у всіх заходах, організаторами яких були Марія Чумарна та політв’язень совєтських таборів Мирослава Зваричевська, розповідав про таємниці рідної мови, її глибинне розуміння. Саме цей  духовний аспект “солов’їної”, на який ми зазвичай не звертаємо уваги, пані Марія вважає надзвичайно важливим у її вивченні, адже кожен звук, кожне слово нашої мови має своєрідну енергетику. І найкраще вона простежується в іменах людей.
Адже ім’я, дане людині при народженні, є божественним кодом, який духовно пов’язує її з предками. У цьому — унікальна здатність впливати на нашу долю, тому не варто його спотворювати чи змінювати. Марія Чумарна закликає пам’ятати, що енергетична сила нашого імені, як і рідна мова, є могутнім оберегом.
Присутні переглянули коротке відео, яке продемонструвало вплив звукових хвиль на матерію. Частинки порошку, борошна або білого піску, розсипані на скляному столику, шикуються під впливом звуку різних частот у дивовижні симетричні візерунки, які змінюються, нагадуючи орнаменти українських рушників. Цей експеримент, за словами пані Марії, науково демонструє, що саме звук — основа формування світу, усього живого на Землі.
Особливо акцентує письменниця на важливості мовного й морального виховання молодого покоління українців від перших секунд їхньої появи на світ. Сумує, що ми з плином часу втрачаємо традиції виховання дітей. Дедалі рідше чути материнську колискову, цей неоціненний скарб, що дістався нам у спадок від предків. Саме з маминого слова починається людина. Після зустрічі всі охочі мали змогу придбати книжки Марії Чумарної, які вийшли у серії “Світ малого українця” (Видавництво “Навчальна книга — Богдан”). Ці видання допоможуть батькам у вихованні дітей.
На завершення заходу голова Галицького районного об’єднання Товариства “Просвіта”, політв’язень Стефан Горечий подякував Марії Чумарній за цікаву, змістовну зустріч.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment