«Кобзар — це не жебрак, а воїн»

sdc14948Уляна ВОЛІКОВСЬКА
Фото автора

Говорячи про лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, народного артиста України Василя Нечепу, згадуються слова Ярослава Чорногуза: “Хай зазвучить струна жива, Розкаже про своїх героїв, Хай в серце западуть слова: “Кобзар — це не жебрак, а воїн”. Василь Григорович — яскравий представник старосвітської чернігівської кобзарської школи. Днями в Національному центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім” відбувся творчий вечір Василя Нечепи та презентація книжки “Рід козацький величавий”.
…На сцені композиція арійського захисника Мамая. Поруч — інструменти українського генія Олександра Корнієвського, який створив бандуру (певно, за це й одбув 24 роки у таборах). А ось і ошатна книжка “У рокотанні, риданні бандур”, де на 500 сторінках виписано, як він працював…
— Ми розпочали марафон “Уклін тобі, Тарасе”, присвячений нашому генію — Великому Кобзарю. До 200-ї річниці проведу 200 таких концертів. Сьогоднішній уже дванадцятий. Я надзвичайно багато  співав у цьому залі, на цій сцені. Вітаю вас із весною, із Тарасовим днем. Та потрібно, щоб день Тараса був щодня. Тоді в Україні все буде гаразд, — звернувся до присутніх Василь Нечепа. А пісня “Отче наш, Тарасе всемогущий” нікого не залишила байдужим.
Надійшло привітання від Президента України 2005—2010 років Віктора Ющенка: “…кобзарі-лірники є своєрідними ангелами, які оберігають та плекають лицарський дух. Ви один із таких ангелів-охоронців, адже маєте унікальний дар оживляти голос предків та уславлювати Україну”.
Духовий оркестр військово-музичного центру сухопутних військ Збройних Сил України виконав увертюру до опери Миколи Лисенка “Тарас Бульба”. У виконанні Василя Нечепи прозвучали класичні твори українських композиторів, твори сучасних авторів, українські народні пісні та думи. Схвилювали до сліз “Благословен будь, краю дорогий”, “Білий ангел Славутича”, “Я до тебе, матусю, у пісні іду”, “Батьківський поріг” та вперше виконана Василем Григоровичем “Яблунева доля”. Не залишили байдужими українські народні пісні “Ой ти, дівчино зарученая”, “Ой ти, дівчино, з горіха зерня”.
У виконанні Капели бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (художній керівник — заслужена артистка України Раїса Борщ, хормейстер — заслужений працівник України Микола Борщ) пролунали “Зачарована Десна”, “Думи мої, думи мої”, “Реве та стогне Дніпр широкий”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment