Заповів у спадок слово

p1016236Надія КИР’ЯН

У приміщенні Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова відбулося свято, де вшанували пам’ять “найбільшого генія України Тараса Шевченка і відзначили тих, хто хоче йти шляхом видатного поета й підносити якомога вище наше слово”, як зауважив організатор дійства, професор Київського міжнародного університету, голова Київського міського об’єднання “Просвіти” Іван Пилипович Ющук.
До цієї події “Просвіта” провела учнівський літературний конкурс “Рідне українське слово”, а педагоги й учні 187-ї київської школи підготували художню частину.
“Понад 150 років тому перестало битися серце великого українського поета Тараса Шевченка.
У дорослому віці лише три роки довелося йому пожити в Україні, але вона жила в його серці”, — такими словами Іван Ющук розпочав свято. Після цього учнів київських шкіл, гімназій, ліцеїв — учасників літературного конкурсу нагородили грамотами, дипломами й подарунками від “Просвіти”. Як переможців у різних номінаціях та вікових категоріях журі відзначило Катерину Кондратенко, Анастасію Бондаренко, Діану Чупрій, Мирославу Губар, Олександру М’яленко, Ксенію Ткачук, Ольгу Шаповал.
По всій Україні нині пройшли й проходять заходи, присвячені Тарасові Шевченку. І кожен учасник намагається внести свою “родзинку”. Зокрема, вчителі 187-ї школи Сергій Олександрович Рубан, Олександр Олександрович Рубан, Наталія Миколаївна Марчук, Вероніка Вікторівна Пастушенко зібрали й прочитали зі сцени десятки висловлювань польських, чеських, сербських, російських, німецьких, австрійських та інших видатних діячів різних країн про світову велич Шевченка. Як сказала Полін Бентлі, відома англійська політична діячка, журналістка, “Тарас Шевченко виходить за межі однієї країни. Він поет усього людства. Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а понад усе до волі, має всесвітнє значення”. Шкільний хор “Непосиди” під керівництвом Лариси Євгеніївни Драганової, солістки народного ансамблю “Купава” Центру культури і мистецтв Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова, вчителі Оксана Леонідівна Кірковська, Світлана Олексіївна Фурса та інші виконали пісні на слова Шевченка та декламували його поезії. Учениці 10 класу Ольга Шаповал та Анастасія Візняк прочитали власні вірші про Шевченка, а учасники шкільного театру “Джерело” виконали уривок з п’єси “Назар Стодоля”.
Підготувала сценарій та провела захід вчитель української мови та літератури київської спеціалізованої школи № 187 з поглибленим вивченням української та англійської мов Ольга Миколаївна Ходацька.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment