Померла Атена Пашко — дружина В’ячеслава Чорновола

atena_pashko12 березня 2012 року відійшла у вічність відома поетеса, громадська діячка, учасниця українського правозахисного руху, дружина й соратниця В’ячеслава Чорновола Атена Василівна Пашко. Самовіддана жінка, вона прожила складне і мужнє життя.
Народжена в патріотичній родині, вона вже у 7-му класі писала повстанські вірші, передавала їх до УПА (на кілька з них створено пісні), у 12-річному віці носила секретні матеріали з рідного села Пруси (тепер Бистриця на Дрогобиччині) до сусіднього Бикова. Переїхавши в 60-х роках до Львова, мала широке коло спілкування з українською інтелігенцією з-поміж шістдесятників.
За виступи на оборону репресованих діячів української культури неодноразово зазнавала утисків і мала заборону на друк своїх творів, пережила обшуки, звільнення з роботи й ув’язнення. 1969—1972 рр. брала участь у виданні підпільного журналу “Український вісник”.
Із 1980-х років поезія Атени Пашко друкувалася за кордоном. З її книжок — найвідоміші збірки поезій “На перехрестях” (Мюнхен, “Сучасність”, 1989), “На вістрі свічки” (Балтимор-Торонто, “Смолоскип”, 1991), “Лезо моєї стежки” (Київ, “Смолоскип”, 2007). Атена Пашко — Голова Союзу Українок (з 1991 р.), багатолітній член Політради і Проводу Народного руху України (з 1991 р.), Президент Міжнародного благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.), який вивчає, популяризує й увічнює пам’ять славетного Героя України, зокрема виданням 10-томника його “Творів”.
Вона була прекрасною, ніжною і турботливою дочкою і матір’ю, надійним другом і товаришкою, для неї, як і для В’ячеслава Чорновола, Україна була понад усе.
Висловлюємо своє глибоке співчуття у цьому безмірному горі родині й близьким. Спи спокійно, наша подруго, наша сестро! Вічна Тобі пам’ять! Україна схиляє перед Тобою свої жалобні прапори.

Лесь Танюк, Неллі Корнієнко, Ярослав Кендзьор, Михайло Косів, Євген Сверстюк, Лідія Григорович, Іван Стойко, Надія та Осип Зінкевичі, Михайло Горинь, Валентина Чорновіл, Марія Гель, Ірина та Ігор Калинці, Стефанія Шабатура, Ганна Садовська, Микола Плахотнюк, Люба і Мирослав Мариновичі, Таміла і Микола Матусевичі, Василь Овсієнко, Оксана і Зорян Попадюки, Ростислава Федак, Орислава Хомик, Ольга Возниця, Зоряна Білик, Ірина Лозинська, Оксана Танюк, Ростислав Семків, Олесь Зарецький

* * *
Центральне правління ВУТ “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка, редакція “Слова Просвіти”, всі просвітяни України глибоко сумують разом із друзями, близькими і рідними Атени Василівни Пашко, відомої громадської діячки, правозахисниці, поетеси. Ім’я цієї жінки-патріотки, її громадсько-політична діяльність назавжди залишиться на скрижалях історії незалежної України.  Любов і мир Вам, пані Атено, і вічна пам’ять.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment