За депутатськими запитами і зверненнями голови «Просвіти» Павла Мовчана

img_1751Голова ВУТ “Просвіта” Павло Мовчан як народний депутат України постійно подає депутатські запити, звернення до уряду, інших державних структур щодо тих чи інших проблем, особливо гуманітарної сфери. Друкуємо відповіді органів влади на його звернення.

Зміни в національних заповідниках
У депутатському зверненні на ім’я Прем’єр-міністра України Миколи Азарова голова “Просвіти” просив пояснити причини заміни керівництва одразу кількох національних заповідників та інших відомих закладів культури. У відповіді на звернення Прем’єр-міністр М. Азаров повідомляє: “За інформацією Мінкультури у Міністерстві заслухано звіт про діяльність Національного заповідника “Софія Київська” стосовно забезпечення охорони та популяризації пам’яток національної культурної спадщини, розташованих на його території, за результатами якого діяльність директора заповідника визнана незадовільною. Зокрема в інтер’єрі Софійського собору та на мозаїках Михайлівського Золотоверхого собору проводилися роботи без відповідних дозволів Мінкультури. Згідно з наказом Мінкультури від 24.01.2012 р., з Куковальською Н. М. розірвано контракт, її звільнено з посади.
Генеральним директором Національного музею народної архітектури та побуту України Федакою П. М. допущено низку порушень у господарській діяльності (перевірка Держфінінспекції за 2011 рік), які він не усунув в установлений строк, у зв’язку з чим прийнято рішення про його звільнення (наказ Мінкультури від 27.01.2012 р.).
Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Клименко Н. М. і генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Громова М. Е. звільнені з посад за згодою сторін відповідно до поданих ними заяв (накази Мінкультури від 07.02.2012 р. і 30.01.2012 р.)”

Про Меморіал жертвам Голодоморів
У зверненні голови “Просвіти” П. Мовчана до Прем’єр-міністра України М. Азарова було висловлено пропозицію про виділення коштів на будівництво другої черги Національного музею “Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні”. У своїй відповіді на запит Прем’єр-міністр повідомляє, що на 2012 рік Держбюджетом передбачено виділення 2 мільярдів гривень за програмою “Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України”. Питання про спрямування коштів на будівництво другої черги музею буде розглянуто після визначення напрямів використання відповідних коштів Держбюджету.

Резиденція Богдана Хмельницького
Ще один запит народного депутата П. Мовчана до глави Уряду стосувався проведення ремонтних робіт в історико-культурному комплексі “Резиденція Богдана Хмельницького”. За дорученням уряду Міністерство фінансів розглянуло відповідний запит і повідомило наступне.
В обсягах міжбюджетних трансфертів Черкаській області на галузь “Культура” на 2012 рік передбачено 207,2 млн гривень. Додатковим фінансовим ресурсом для місцевих бюджетів є нерозподілений резерв коштів, який для Черкащини на цей рік встановлений у сумі 16,5 млн гривень. Також із Держбюджету передбачено кошти для вирівнювання фінансової забезпеченості областей, ця сума для Черкащини становить на цей рік 31,9 млн гривень. Право розподіляти ці кошти між місцевими бюджетами надано обласним державним адміністраціям. Отже, питання виділення коштів історико-культурному комплексу “Резиденція Богдана Хмельницького” вирішуватиметься Черкаською обласною державною адміністрацією.

На захист державної мови
У депутатському зверненні до міністра культури М. Кулиняка голова “Просвіти” пропонував Міністерству ініціювати зняття з розгляду Верховної Ради України законопроекту С. Ківалова та В. Колесніченка “Про засади державної мовної політики” (№ 9073 від 26.08.2011). У відповіді Міністерство зазначає, що воно не має повноважень ініціювати зняття з розгляду законопроектів. (Хоч могло б виступити із заявою щодо позиції Міністерства стосовно цього одіозного антиукраїнського законопроекту — Ред.).
Водночас Міністерство, сказано у відповіді на запит, “займає об’єктивно виважену позицію щодо вказаного питання, яка ґрунтується на положенні статті 10 Конституції України та актах, ухвалених в Україні на розвиток наведеного конституційного положення щодо функціонування мов в Україні. Хочемо щиро подякувати Вам за небайдужість до мовних питань у державі, які наразі є дуже актуальними для суспільства. Викладені у Вашому листі зауваги є слушними, тож Міністерство неодмінно врахує їх у подальшій роботі. Дуже цінуємо нашу співпрацю і сподіваємося, що вона й надалі активно триватиме”.

Уряд розглядає пропозиції “Просвіти”
У зверненні до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова голова “Просвіти” вніс на розгляд Уряду такі пропозиції:
Створити у структурі Кабінету Міністрів України Управління з питань мовної політики.
Розробити та внести на розгляд Верховної Ради України:
а) проект Концепції мовної політики України;
б) проект загальнодержавної Програми розвитку, функціонування та дослідження української мови на 2012—2020 роки.
Затвердити підготовлений Національною академією наук, Міністерством освіти і науки, Міністерством оборони проект міжгалузевої науково-технічної програми “Інформація. Мова. Інтелект”.
Передбачити у Держбюджеті кошти на фінансування державних програм зі створення національної словникової бази, видання багатотомних енциклопедичних видань і створення їхніх електронних варіантів.
У відповіді на звернення Прем’єр-міністр М. Азаров повідомив, що відповідним міністерствам і відомствам дано доручення розглянути ці пропозиції і поінформувати про це Кабмін.

Підтримано Харківську “Просвіту”
Народний депутат П. Мовчан надіслав низку депутатських звернень щодо нападів на приміщення Харківського обласного об’єднання “Просвіти”. У своїй відповіді прокурор Харківської області Г. Тюрін повідомив наступне: “З метою всебічного, повного і об’єктивного дослідження обставин події прокуратурою області у справі видані письмові вказівки, у тому числі щодо перевірки слідчим шляхом доказів про підпал документації та книжок Харківського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка. Хід досудового слідства контролюється прокуратурою області”.

Вулиці назвуть іменами видатних письменників
Голова “Просвіти” звернувся з листом до Київської міської державної адміністрації з пропозицією присвоїти одній з вулиць столиці ім’я видатного письменника, публіциста, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Бориса Антоненка-Давидовича (1899—1984).
І ось Комісія з питань присвоєння найменувань і пам’ятних знаків ухвалила позитивне рішення. Як повідомив голова комісії Київради з питань культури і духовності Олександр Бригинець, навесні в Києві нова вулиця буде названа на честь Бориса Антоненка-Давидовича. Ще дві нові вулиці отримають імена інших видатних письменників — Миколи Вінграновського та Миколи Хвильового. Київрада не дуже охоче ухвалює рішення про перейменування існуючих вулиць, зазначив О. Бригинець, але цього разу йдеться про присвоєння назв новим вулицям. Усі вони в Дарницькому районі столиці.
“Ці постаті, безумовно, заслуговують на увічнення, вони живуть у нашій пам’яті, а тепер житимуть у назвах вулиць. Я радий, що особисто мав можливість долучитися до увічнення українських класиків, — зазначив О. Бригинець. — Думаю, до Дня міста Київрада прийме це рішення, й у столиці стане ще більше вулиць, назви яких пов’язані з історією та культурою нашого міста”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment