Посіявши любов і творчість…

5645Уляна ВОЛІКОВСЬКА

Говорячи про керівника дитячого клубу “Червона калина” Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва Надію Каціон, пригадуються мудрі слова: “Дитина — молодий, блідо-зелений паросток, який ледь визирнув зі свого зерна; а вихователь — це садівник, який доглядає й вирощує цей паросток”. Надія Іванівна вже понад 20 років працює у творчому об’єднанні моделювання і конструкції одягу “Надія” з дітьми із багатодітних сімей, дітьми-сиротами, напівсиротами, дітьми, батьки яких позбавлені батьківських прав. Вона майстерно поєднує свій педагогічний дар і професійні знання модельєра. У цій дивовижній людині живе і вчитель, і психолог, і дизайнер. Окрім того, з 1991 року Надія Іванівна займається благодійною роботою у спецінтернаті № 15, де мешкають діти-інваліди, хворі на церебральний параліч.
— У дитинстві я навчалася вісім років в інтернаті для обдарованих дітей у Горлівці на Донеччині, — ділиться спогадами Надія Каціон. — Закінчивши Національний педагогічний університет імені Драгоманова, своє життя і творчість пов’язала з дітьми. Якось після Чорнобильської трагедії до мене прийшли на заняття дві дівчинки, вони були з Прип’яті, дуже хворіли. Це стало великим поштовхом допомагати дітям. А згодом доля звела зі школою-інтернатом, відтоді це стало невід’ємною частиною мого життя. Я проводжу для діток тренінги, майстер-класи, презентації, виставки, адже кожна дитина заслуговує на тепло, любов та увагу. І особливо важливий індивідуальний підхід.
Назва клубу “Червона калина” не випадкова. Традиційний символ сонця, вогню, української дівочої краси, радості, духовного життя жінки по-особливому грає у різноманітних тематичних колекціях дитячого одягу. Та ще й українці полюбляють червону барву. Свідчення цього — одна з останніх колекцій “Червоне та чорне”, присвячена великому львівському модельєру Володимиру Фурику, володарю премії “Золотий наперсток”.
— Вісім років тому я зустрілася з ним, — розповідає Надія Іванівна. — І він подав нам ідею, яку ми розробили та реалізували. Над колекцією ми працювали протягом року. Також у роботі нам неодноразово допомагали Людмила Семикіна, перукар Валерій Діденко.
Цікавий сам процес пошуку ідей і натхнення. А черпають його під час творчої роботи на природі, на виставках, у музеях, відштовхуючись також і від літератури. Нещодавно відбулися тематичні виставки “Випускниця”, “Маленька принцеса”, “Калинка”. Зараз триває плідна робота над колекцією “Веселка”. У кожної колекції своя особливість, деталь, родзинка, яка проходить чи то через колір, чи то через крій, чи то через якісь конструктивні у моделюванні вузли із застосуванням фольклорних елементів.
— Спочатку ми розробляємо конструкцію, моделюємо, аналізуємо, обираємо моделі-аналоги, які можна було б застосовувати у вжитку. Обов’язково — щоб вони мали своє практичне застосування. Тут враховується і гідроскопічність, і комфортність, і сезонність, і призначення. У клубі є маленька художня рада, де ми обираємо із моделей-аналогів 5—10 зразків, які виставляємо на її розсуд, оцінюємо їх. Потім діти малюють свої моделі-пропозиції. З цих робіт мала художня рада обирає найкраще, і тоді вже ми працюємо над родзинкою, яка була б візитною карткою не тільки тематичної колекції, а й клубу “Червона калина”, — розкрила таємниці творчого процесу його керівник.
Переважна більшість гуртківців — дівчатка. Окрім навчально-освітнього процесу, дітям прищеплюємо смак, професійну творчість, почуття міри, гармонії, ритму, силуетного вирішення, кольорової гами, розвиваємо художнє мислення і естетичне уявлення про одяг. Заняття також допомагають дітям у виборі майбутньої професії. Хтозна, може, вони будуть модельєрами, дизайнерами, а навіть якщо і не оберуть таку професію, то все одно набуті навички зможуть застосувати у подальшому житті.
У клубі займаються не тільки моделюванням одягу, а й різними видами декоративно-ужиткового мистецтва, вишивкою, аплікацією, виготовленням витинанок, робіт із бісеру, ліпленням, працює “Чарівне місто майстрів” тощо.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment