Що за вироком Георгію Філіпчуку?

Солом’янський районний суд Києва засудив Георгія Філіпчука, міністра охорони навколишнього середовища в уряді Юлії Тимошенко, до 3 років позбавлення волі.
Філіпчук засуджений “за перевищення влади і посадових повноважень” під час укладання угоди з юридичною фірмою про надання Мінприроди консультацій під час розгляду спору в міжнародних юридичних інститутах із приводу розірвання угоди, укладеної між урядом і компанією Vanco International ltd. про розробку шельфу Чорного моря. Рішення Уряду про проведення консультацій було колегіальним, але суд чомусь поклав відповідальність на одного екс-міністра, який це рішення виконував.
Філіпчук оскаржує вирок суду в установленому порядку, його адвокат Микола Шупеня вважає, що для виправдання екс-міністра в апеляційному суді є всі необхідні підстави. “Згідно з законом, потрібно довести явне перевищення повноважень. А в матеріалах справи зазначено, що це навіть була не ініціатива Г. Філіпчука. Були розпорядження Кабінету міністрів, були доручення прем’єр-міністра Ю. Тимошенко та першого віце-прем’єр-міністра О. Турчинова про проведення правового аналізу і т. ін. Тому ні про яке самочинне перевищення тут і мови не може бути”, — зазначає він.
“Саме Філіпчук як профільний міністр боровся в судах за шельф Чорного моря, який за безцінь відбирала в держави компанія “Венко”, — заявили в партії “Батьківщина”, за списком якої його обрали до парламенту.
Представники Уповноваженого з прав людини зустрілися в Лук’янівському СІЗО з Г. Філіпчуком, якому напередодні в ізолятор тимчасового утримання викликали швидку допомогу у зв’язку з серцевим нападом, і він потрапив у камеру медичної частини слідчого ізолятора. Уповноважена з прав людини Ніна Карпачова назвала другий арешт Георгія Філіпчука брутальним.
Георгій Філіпчук — доктор педагогічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук з відділення дидактики, методики, інформаційних технологій в освіті. Родом із Чернівецької області, українець. Починав трудову біографію вчителем історії. Представляючи Народний рух України, в 1996—1998 роках успішно працював головою Чернівецької обласної державної адміністрації. Двічі обирався народним депутатом України по мажоритарному округу і раз — за списком партії “Батьківщина”.
Академік Міжнародної слов’янської академії ім. Каменського, член Головної ради Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т. Шевченка. Автор понад 200 наукових праць із питань розвитку національної освіти, громадянського суспільства, етнокультури й екологічної політики, зокрема монографій: “Розвиток освіти у багатонаціональних регіонах” (1996), “Українська етнокультура у змісті національної загальної та педагогічної освіти” (1996), “Екологія і політика” (в 2 т., 1998, у співавт.), “Громадянське суспільство: освіта, етнокультура, етнополітика” (2002), “Екологічна політика: національні і глобальні реалії” (в 4 т., 2002—2004, у співавт.), “Словник термінів з питань екології, безпеки життя і діяльності” (2003).
Судовий вирок Георгієві Філіпчуку, відомому політичному і громадському діячеві, вченому, став ще одним підтвердженням політичного підґрунтя багатьох резонансних судових справ в Україні останнього часу. Це свідчить про “вибірковість” правосуддя та імітацію “боротьби з корупцією”, коли справжні корупціонери залишаються безкарними, а натомість до суду притягуються люди, які багато зробили для держави, але є політичними опонентами влади.
Центральне правління ВУТ “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка вимагає неупередженого розгляду справи зі звинувачення Г. Філіпчука і скасування несправедливого вироку.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment