Вистава триває?

p1016436Нотатки учасниці мітингу під стінами харківського суду

Надія КИР’ЯН

Складається враження, що на Юлію Тимошенко хочуть “повісити” всі можливі й неможливі злочини. Це просто непристойно, якщо врахувати, що країна потопає в корупції, яка вже загрожує національній безпеці України; гучних скандалів, відомих громадськості, прокуратура вперто “не помічає”; справжні злочинці гуляють на свободі, хизуються неймовірними статками і повчають, як треба жити.
19 квітня у Харкові розпочалося перше попереднє засідання у справі про фінансові махінації в корпорації ЄЕСУ 1997 року, у яких звинувачують колишнього прем’єр-міністра, яка нібито давала усні вказівки керівництву, хоч  на той час там уже не працювала. Справу розглядають працівники Київського районного суду м. Харкова у приміщенні Апеляційного суду, оскільки там більша зала.
До суду потрапити було нелегко, а перші ряди задовго до початку зайняли народні депутати від Партії регіонів. До речі, як вони туди потрапили (а з ними ще з п’ять десятків невідомих осіб) й коли — загадка, оскільки адвокат Сергій Власенко й депутати від БЮТу довго тиснули на кнопку дзвінка, доки їм таки відчинили двері. Фото- та відеозйомку, а також трансляцію журналістам заборонили. Самої підсудної в залі не було, вона просто не могла дістатися до суду за станом здоров’я, тому написала відмову від участі. Власне, тільки цим, мабуть, процес відрізняється від славнозвісного печерського, все наступне захисники Тимошенко вже з самого початку сприйняли як дежавю, бо зрозуміли: жодні прохання захисту задоволені не будуть, що й підтвердилося.
Близько сьомої ранку плацдарм перед Апеляційним судом також зайняли фанати антиюлі. З державними прапорами. Ентузіазму у діях не виявляли, хтось вигукував у мегафон, яка Юля злодійка. Інші “відбували” свої години мовчки, досить понуро. Плакати традиційні, а були й “креативні”, на кшталт: “Нам нужен ЕВРО, а не Юля”. Йшлося про гроші чи футбол — не знають, мабуть, і автори цього творіння.
Антифанів, як завжди, охороняв кордон міліції. До честі харківських правоохоронців, з виразів їхніх облич можна було прочитати, що їм навіть ніяково через те, що мусять там стояти. Совість їх ще не покинула.
Години з восьмої у парку імені Руднєва, навпроти суду, почали збиратися прихильники Тимошенко, переважно представники БЮТу з різних областей: Луганщини, Київщини, Херсонщини, Чернігівщини, Харківщини та ін. Вони розгортали прапори, готували транспаранти, надягали косинки, значки тощо. До початку суду їх назбиралося кілька тисяч, що для Харкова було подією.
Ближче до десятої представники опозиції встановили гучномовці й почався мітинг. Першим, як завжди, промову виголосив Олександр Турчинов. Її суть полягала в тому, що нинішня влада не може похвалитися досягненнями, тому активно взялася знищувати опозицію, щоб не було альтернативи. Згадав газову справу, за якою Тимошенко ув’язнено на сім років, але їм цього замало. Ще раз наголосив, що для потреб населення у нас вистачає газу власного видобування, який хитрі ділки продають і набивають кишені, а з людей, які одержують мізерні зарплати, здирають останні копійки.
Про події в суді та загалом у країні учасникам мітингу повідомляли народні депутати Юрій Одарченко, Сергій Пашинський, Андрій Павловський, Володимир Яворівський, Роман Забзалюк, Василь Кравчук, активісти БЮТу. Депутат від АР Криму Андрій Сенченко розповів, що у кримському селі Щолкіному людей обурило підвищення цін на комунальні послуги і вони організовано перестали платити, у Старому Криму з цієї ж причини із семи тисяч мешканців мітингувало 600 — і тарифи знизили. Отже, ми можемо відстояти свої права.
Поки йшов мітинг, відбулися деякі пригоди. Були спроби з боку “осіб зі специфічною зовнішністю” розламати бютівські банери та палатки, які встановлювали. Зокрема металевою трубою вдарили по голові народного депутата з фракції БЮТ Бориса Пудова, який сам про це розповів. Міліціонери не втручалися. Потім заявили, що нардепу на голову просто впала труба.
Цікава реакція губернатора Добкіна, який наступного дня, назвавши мітинг “шабашем”, заявив: “Величезні автомобільні пробки, купи сміття і пляшок, залишені після так званого мирного мітингу прихильників Юлії Тимошенко, — все це дуже дисонує з нашим харківським способом життя”. Можливо, хтось і залишив пляшку з-під мінералки, а що “куп сміття” не було — це точно. Але найсмішніше — про величезні пробки. Звідки б їм узятися? Ну, приїхало до Харкова зайвих два десятки автобусів, до речі, під’їжджали з різних кінців міста у різний час, окружними шляхами (бо не пускали), автобуси також залишили хто де, бо до суду йшли кілька кварталів пішки, тротуарами. Сам мітинг проводили в парку Руднєва, там автомобілі не їздять. І якщо у Харкові виникають величезні затори через два десятки автобусів, як же це місто збирається невдовзі приймати тисячі футбольних уболівальників?
Розгляд справи по суті призначено на 28 квітня. Вистава триває?

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment