Мало Узвозу — зазіхають на схили Дніпра

img_1438Близько тисячі людей 21 квітня зібралися на Михайлівській площі у Києві, протестуючи проти забудови Андріївського узвозу. Учасники мітингу висунули до міської влади та керівництва держави низку вимог, серед яких — запровадження мораторію на будівництво в історичному центрі Києва; проведення ревізії та скасування неправомірних земельних відводів на Андріївському узвозі та інших ділянках в історичному центрі столиці; притягнення до відповідальності керівників Міністерства культури України та Київської міської держадміністрації за невиконання ними обов’язків із охорони історико-культурних пам’яток.
Від влади також вимагають створити незалежну комісію за участю істориків, архітекторів і митців, які розроблять проект збереження та розвитку культурного центру Києва; ця ж комісія має запропонувати зміни до закону про містобудування, які дозволять жорстко карати забудовників за порушення. Учасники акції протесту проти руйнування Андріївського узвозу завершили свій захід біля столичної мерії вимогою відставки голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.
Руйнація Андріївського узвозу — лише частина нищення історичних столичних пам’яток і хаотичної забудови міста, зокрема на Дніпрових схилах. Кілька років тому гучно говорили про елітний житловий хмарочос, до якого, всупереч проекту, надбудували сім зайвих поверхів. Скандал нічим не завершився. Нині на Дніпрових кручах — потвора за потворою виростає ліс “висоток”.

Чергову затію горебудівничих коментує голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр БРИГИНЕЦЬ:
— Влада готує нове будівництво біля парку Слави на замовлення Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ Московського патріархату. На земельній ділянці площею 0,060 га по вул. Івана Мазепи, 15б, планують звести церкву Святителя Миколая. Відповідний проект землеустрою зараз на погодженні в Головному управлінні земельних ресурсів Києва.
— Але ж це історична зона Києва?
— Ця земельна ділянка розташована, по-перше, в Центральному історичному ареалі міста, на території пам’ятки “Історичний ландшафт Київських гір і долин р. Дніпра”, по-друге, на території пам’ятки археології національного значення — “Культурний шар села Берестове (Х—ХІ ст.)”, по-третє, у межах скоригованої охоронної зони пам’яток ЮНЕСКО — ансамблів Національних заповідників Софія Київська та Києво-Печерська лавра, по-четверте, в безпосередній близькості до земляних укріплень колишнього оборонного валу Київської фортеці, по-п’яте, поруч із пам’яткою архітектури XI—XII ст. церквою Спаса на Берестові.
Відповідно до Генерального плану Києва, ця територія належить до зони зелених насаджень загального користування та зарезервована для розвитку мережі зеленої зони міста.
— Отже, низка порушень. Очевидно, тут мають зреагувати відповідні інстанції?
— Реалізація такого проекту потребує отримання рекомендацій щодо будівництва в межах охоронної (буферної) зони пам’яток ЮНЕСКО, внесення Київрадою змін до Програми комплексного розвитку зеленої зони Києва та до Генерального плану міста — щодо зміни цільового призначення земельної ділянки.
Однак заявку подано. Зусиллями людей, не байдужих до долі міста, ми в Київраді поки що зупинили узгодження цього дивного проекту. Але втрачати пильності не треба, адже ініціатори затії таки прагнуть її реалізувати.
— І справді можуть, шукаючи покровителів у владі. А чи до всіх конфесій влада така прихильна?
— Зовсім ні. Ось ситуація у цьому ж районі. Греко-Католицька Церква Святого Миколая на Аскольдовій могилі через статус Дніпровських схилів як особливо цінних земель  не може навіть підвести комунікацій до храму.
Щодо схилів Дніпра, то виношується ще одна ідея: уздовж Паркової алеї між стадіоном “Динамо” та майбутнім вертолітним майданчиком хочуть спорудити два шестиповерхові житлові будинки.

Спілкувався Петро АНТОНЕНКО
Фото Олеся ДМИТРЕНКА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment