Вічна пам’ять Володимиру Яцюку

2 травня 2012 року передчасно, на 66-му році життя, відійшов у засвіти Володимир Макарович Яцюк, шевченкознавець, мистецтвознавець, збирач Шевченкіани, заслужений діяч мистецтв України.
Майже все трудове життя, з 1976 року, Володимир Макарович працював у Національному музеї Тараса Шевченка. Автор численних книг і статей з шевченкознавства, дослідник історії створення багатьох картин та малюнків Кобзаря. Саме В. Яцюк уточнив час та місце їхнього виконання. Член редколегії повного 12-ти томного зібрання творів Кобзаря.
Володимир Макарович творець видання “Живопис — моя професія” (Київ, 1989), присвяченого художній спадщині Тараса Григоровича Шевченка; альбому “Віч-на-віч із Шевченком: Іконографія 1838—1861 років” (2004), “Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури 1890—1940” та інших. Володимир Яцюк виступив співавтором експозицій меморіального музею-гауптвахти Т. Шевченка в Оренбурзі та Національного історико-культурного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка” в селі Шевченкове. Зібрав найбільшу колекцію старих поштових карток і жетонів на шевченківську тематику.
Широковідомий у наукових колах як один із найкращих фахівців з шевченкознавства не тільки в Україні, а й світі, знаний ентузіаст своєї справи, Володимир Яцюк назавжди залишиться в історії української Шевченкіани.
Володимир Макарович усе своє життя прожив в Ірпені, де його поховали 3 травня 2012 року, поруч із сином, втрату якого він так і не зміг пережити.
Володимир Яцюк пішов від нас сповнений величезних планів і розуміння того, як втілити їх у реальність. Нам не вистачатиме друга і колеги, Володі, — так найчастіше називали його друзі і колеги, які завжди зверталися до нього по консультацію або пораду. Володимир Макарович завжди радо всім допомагав. У доробку Національного музею Тараса Шевченка назавжди залишиться все, зроблене Володимиром Макаровичем!
Вічна йому пам’ять!
Колектив Національного музею

Редакція “Слова Просвіти” з глибоким сумом сприйняла звістку про смерть відомого шевченкознавця Володимира Яцюка, постійного автора нашої газети. Його публікації, присвячені художній і літературній творчості Т. Г. Шевченка, музейній справі, створенню шевченківських експозицій, так само, як і його поезії, мистецькі розвідки були позначені великим талантом, сумлінням, самопосвятою.
Вічна і світла йому пам’ять!
Редакція

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment