Відновити справедливість, побороти корупцію

Надія КИР’ЯН

12 травня на Михайлівській площі відбувся Форум об’єднаної опозиції “За Батьківщину”, представники якої заявили, що зробили висновки з помилок минулого, відкинули амбіції та об’єдналися в одну команду — союз українських демократичних сил, який має виступити єдиною реальною альтернативою нинішній владі, методами якої далі керувати країною неможливо.
Організацією заходу займалися штаби “Батьківщини” та “Фронту змін”. Делегати з усієї України зібралися на площі, де розмістили близько трьох тисяч сидячих місць. Дійство відбувалося біля пам’ятника княгині Ользі, яка “ще в Х столітті зробила європейський вибір”.
Розпочав захід заступник голови партії ВО “Батьківщина” Олександр Турчинов, а лідер “Фронту змін” Арсеній Яценюк представив Програму об’єднаної опозиції. Програма має на меті створення такої системи влади, яка б не дозволила жодній особистості її узурпувати і була підконтрольна народові (для цього прописати чіткі закони для відкликання громадою депутатів різних рівнів, якщо вони діють не на користь людей, а також процедуру імпічменту президента; вибори за відкритими партійними списками; провести реформу судової системи — оновити суддівський корпус, скасувати Конституційний Суд, який ухвалює неправові рішення (з його допомогою нинішній президент отримав повноваження, яких не мав під час виборів), а функції КС передати Верховному Суду; ліквідувати вертикаль губернаторів; провести люстрацію всіх вищих державних посадових осіб і чиновників). Заплановано повернути в державну власність стратегічні об’єкти; створити нові робочі місця, запровадити найпростішу в Європі податкову систему, залишивши лише 7 податків; стимулювати підприємців, які створюватимуть нові робочі місця тощо. Арсеній Яценюк пообіцяв, що кожен українець буде багатий, мінімальний прожитковий мінімум, а отже, і пенсії, й зарплати — не нижчі 2400 гривень; відміну будь-яких “особливих” пенсій, їх нараховуватимуть за єдиною системою; зробити якісну медицину, освіту доступною для всіх, а не лише для обраних.
Власне, так і повинно бути, є країни, де ці принципи намагаються виконувати — й успішно (ідеального ж немає нічого, але прагнути до ідеалу треба). Ось тільки багато хто сприйняв деякі обіцянки досить скептично; адже на тлі нинішніх реалій це здається майже казкою. Але хотілося б вірити у їхнє здійснення, адже Україна — величезна держава в центрі Європи, маємо зробити все, щоб нею пишатися. І не лише політики повинні до цього долучитися, а кожен не- байдужий до власної долі й долі своїх дітей та онуків, — на цьому наголосила Юлія Тимошенко у своєму зверненні до форуму, яке зачитала її донька Євгенія.
Після Яценюка виступили заступник голови Верховної Ради Микола Томенко, лідер партії “За Україну” В’ячеслав Кириленко, від ПРП Сергій Соболєв, від “Народної самооборони” Ірина Луценко. Привітав форум від “Свободи” Олег Тягнибок, а лідер “Удару” Віталій Кличко надіслав письмове звернення. Від НРУ в президії був присутній заступник голови Віталій Коваль. Чітко висловив позицію учасників заходу В’ячеслав Кириленко, який акцентував на тому, що ми маємо будувати українську Україну, а не їхній “русскій мір”.
Хоч і перебувають нині за ґратами Юлія Тимошенко і Юрій Луценко, вони беруть активну участь у всіх подіях і продовжують боротьбу. Зокрема Юрій Луценко закликає всіх “свідомо перейти кордон рабства”.
Обговорення Програми на форумах різного рівня відбудеться в усіх областях.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment