Кремль зіграв проти України «Матч смерті»

Андрій ПАРУБІЙ,
народний депутат України

Недавно мав змогу переглянути новий пропагандистський російський фільм “Матч”. Тому хочу поділитися з вами своїми враженнями. Той, хто думав, що це фільм про футбол (як його позиціонують автори) або про війну чи любов (як начебто випливає з анонсованого сюжету), помиляється. Насправді це ідеологічний “агітпроп”, який упроваджує філософію і концепцію пропагованого кремлівськими верховодами “Русского мира”. Невипадково фільм зроблений за бюджетні гроші Російської Федерації. Тому переважна більшість негативних героїв фільму відзначаються тим, що говорять українською, носять синьо-жовті стрічки або вишиванки. У “массовках” українці зображені як колаборанти, антисеміти і просто моральні потвори.
Насправді цей фільм цілковито підпадає під 161 статтю КК України, згідно з якою умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності караються обмеженням волі на строк до п’яти років. Оцінку фільму має давати не експертна комісія Держкіно, а Служба безпеки України. Але, на жаль, люди, які опинилися при владі в Україні, замість забезпечити національну безпеку, сприяють зовнішній експансії в Україну. Вони забезпечують інформаційне, гуманітарне, духовне вторгнення Росії в Україну. Наприклад, освітня політика міністра Табачника цілком співвідноситься з ідеологією цього фільму. Тільки в іншій сфері.
Хочу відповісти захисникам фільму, які стверджують, що це лише художній твір, спроба розібратися у складних тогочасних реаліях в Україні. Роз’ясніть мені, чому російський кінематограф за кремлівські бюджетні гроші не знімає фільм про армію генерала Власова — найбільший колаборантський підрозділ у Другій світовій війні, який нараховував майже 800 тисяч російських добровольців? До речі, 300 тисяч із них брали участь у відомій облозі Сталінграда. Це ж який сюжет, яка драма! От там можна було б використати “геніальний” художній хід із використанням мови, наприклад, щоб головний герой — чесний червоноармієць, героїчний оборонець Сталінграда — розмовляв українською.
Або фільм про ганебний пакт Молотова—Ріббентропа, де керівництво СРСР (а РФ вважає себе їхньою правонаступницею) укладає з Гітлером таємну угоду про поділ Європи. Про спільний військовий парад у Бресті. А в цей час українці в Закарпатській Україні під синьо-жовтим прапором перші в Європі збройно виступають проти гітлерівської коаліції 15 березня 1939 року. На моє переконання, Друга світова війна почалася саме тоді. Чи можете ви уявити, щоб у Росії знімали такі фільми за бюджетні кошти?
Історія України складна. Але ми самі в ній розберемося, без сторонньої допомоги. А росіяни нехай розберуться у своїй історії, ще більш складній, трагічній та неоднозначній.
Коли іспанці прийшли до національного примирення, вони спорудили меморіал усім загиблим у громадянській війні. І викарбували: “Тут лежить Іспанія”. Їм не писали рецептів примирення ані в Парижі, ані в Римі, ані в Берліні. Тому вони і знайшли злагоду в суспільстві. А ми блукатимемо манівцями, допоки нашу історію нам писатимуть у столиці іншої держави.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment