Кого атакує «Біла гвардія»?

Міністру культури України
Кулиняку М. А.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Шановний Михайле Андрійовичу!
У березні цього року на державному російському телеканалі “Россия” відбувся прем’єрний показ восьмисерійного серіалу “Белая гвардия”, який за твердженням його авторів є “новим прочитанням” відомого однойменного роману Михайла Булгакова. Не зважаючи на великий бюджет, участь відомих російських акторів і гучну рекламну кампанію, цей кінопроект отримав скандально низький рейтинг телеглядацької аудиторії та негативну оцінку російських кінофахівців.
Український телеканал “Інтер”, посилаючись на попередні домовленості з російськими партнерами, проанонсував прем’єру цього серіалу для українського телеглядача навесні цього року.
Однак, з’ясувалося, зазначений серіал відверто антиукраїнський за своїм змістом. При цьому його автори свідомо спотворили літературний твір, на основі якого знімали свій проект, умисне зобразивши українців, які боролися за свою незалежність, неосвіченими, жорстокими, цинічними шовіністами, садистами, невігласами й антисемітами.
У численних публікаціях в українських ЗМІ наводиться маса прикладів сцен та діалогів із зазначеного серіалу, які принижують національні почуття українців і не мають нічого спільного з творами видатного киянина М. Булгакова. Виявляється, що “нове прочитання” роману російськими авторами серіалу означає вигадування “українофобських” сцен, наповнення серіалу демонстративною ворожістю до народної хвилі українського патріотизму, спотворення ролі історичних постатей, які для громадян України є уособленням прагнення українців захистити свою національну гідність і здобути незалежну державу в ті буремні часи. Такий підхід — відверто недружній крок щодо України з боку авторів серіалу та державного російського телеканалу, на замовлення якого він був створений.
Очевидно, що демонстрування цього серіалу на українському телебаченні викличе глибоке обурення української громадськості. Адже це означатиме, що українська держава поділяє антиукраїнські погляди та підтримує поширення в Україні історичної неправди, вигадок, які провокують міжнаціональну напругу в суспільстві. За таких обставин Міністерство культури України, яке уповноважене здійснювати державне регулювання публічного показу аудіовізуальних творів, зокрема шляхом видачі державного посвідчення на право розповсюдження та демонстрування фільмів, повинно зайняти принципову позицію, яка відповідатиме вимогам українського законодавства щодо подібних випадків. Адже п. 10 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження та демонстрування фільмів чітко забороняє отримання відповідного посвідчення фільмами, які спрямовані на розпалювання міжетнічної ворожнечі та приниження нації.
З огляду на це, на підставі статті 15 Закону України “Про статус народного депутата України” звертаюся до Вас із вимогою вжити заходів для недопущення надання державного посвідчення на право розповсюдження та демонстрування телесеріалу “Белая гвардия” (режисер — С. Снєжкін), створеному на замовлення телеканалу “Россия”.
З повагою

народний депутат України
В’ячеслав КИРИЛЕНКО

* * *

МІНІСТЕРСТВО
КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Народному депутату України
Кириленку В.А.

Шановний В’ячеславе Анатолійовичу!

Міністерство культури України розглянуло питання, порушене у Вашому запиті від 12.04.2012 р. №231-Д/333 щодо видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування телесеріалу “Белая гвардия” (реж. С. Снєжкін) та інформує.
Експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, яка у своїй діяльності керується Законами України “Про кінематографію”, “Про захист суспільної моралі”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1315 “Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів”, іншими законами та нормативно-правовими актами, було переглянуто телесеріал “Белая гвардия” (реж. С. Снєжкін).
Відповідно до Положення про Експертну комісію, для прийняття рішення про вікове обмеження або заборону демонстрування на території України фільму він переглядається членами вищезгаданої комісії. На підставі заповнених карток технічним секретарем складається протокол і оформлюється висновок, що затверджується головою Експертної комісії.
На підставі висновків експертів прийнято рішення щодо встановлення обмеження глядацької аудиторії “18”, з умовою попередження глядача про встановлені обмеження.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, окрім того, відповідно до ст. 15 Конституції України цензура заборонена.
Враховуючи викладене, вважаємо, що показ телесеріалу “Белая гвардия” не порушує вимог законодавства України і Державне агентство України з питань кіно не має підстав для відмови у видачі державного прокатного посвідчення.
Повідомляємо, що телеканал “Інтер” не звертався до Державного агентства України з питань кіно щодо видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму телесеріалу “Белая гвардия” (реж. С. Снєжкін).

З повагою

Перший заступник Міністра
Ю. П. БОГУЦЬКИЙ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment