Рідне слово перемагає

img_2616Уляна ВОЛІКОВСЬКА
Фото Олеся ДМИТРЕНКА

ХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика фінішував. Відбувся, незважаючи на протидію з боку очільника Міністерства освіти. У стінах Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка урочистості зібрали переможців конкурсу, поважних гостей. Ведучими заходу були козак Руслан Найда та поетеса Тетяна Коваленко.
Привітали конкурсантів Президент Ліги українських меценатів Володимир Загорій, академік Ярослав Яцків, письменник і дипломат Юрій Щербак. Виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький наголосив на тому, що цьогорічний конкурс став справді масовим.
За словами голови НСПУ Віктора Баранова, одне із найбільших досягнень конкурсу в тому, що він відбувається всупереч загальній тенденції, яка спостерігається в Україні: згортання сфери вживання української мови, починаючи з владних структур, які не виконують 10 статтю Конституції про функціонування і обов’язкове застосування української мови. І все ж конкурс імені П. Яцика відбувається, шириться кількість його учасників. Незважаючи на те, що його ігнорує Міністерство освіти, учнівство, шкільництво, вчительство не відвернулося від конкурсу й активно підтримувало його на всіх етапах.
Благословив дійство Святійший Патріарх Філарет:
— Цей конкурс — великий стимул для української молоді вивчати рідну мову, яку, на жаль, багато українців забули. Яке значення має мова для існування нації, знаємо і ми, і наші супротивники. Поневолення нашого народу йшло двома шляхами: через освіту і через церкву. Тому для відродження української мови потрібна активна діяльність школи і церкви. Ми радіємо, що нині в українських школах надається велике значення вивченню рідної мови, і церква робить усе можливе, щоб люди зверталися до Бога рідною мовою.
Михайло Слабошпицький зачитав привітання Світового конгресу українців та вручив нагороди переможцям — школярам і студентам. До речі, з вересня школярі одержуватимуть Президентську стипендію. Серед них — учениця 3 класу ЗОШ І—ІІІ ступенів № 130 м. Одеси Анастасія Колотило, учень 4 класу Великомихайлівського НВК “ЗОШ І—ІІІ ступенів-гімназія” смт Велика Михайлівка Одеської області Ростислав Лисюк, п’ятикласниця Ватутінської ЗОШ І—ІІІ ступенів № 2 Черкаської області Вікторія Плахотнюк, шестикласник Чернівецької ЗОШ І—ІІІ ступенів № 27 Іван Цуркан, семикласниця Баштанської ЗОШ І—ІІІ ступенів Миколаївської області Олена Чайка, восьмикласниця Мирнецької ЗОШ І—ІІІ ступенів Бориспільського району Київської області Юлія Лупан, дев’ятикласниця Жовтневої спеціалізованої школи І—ІІІ ступенів Білопільської районної ради Сумської області Ірина Коплик, десятикласниця Петриківської ЗОШ І—ІІІ ступенів Дніпропетровської області Марія Коваленко, одинадцятикласниця Вільшанської ЗОШ І—ІІІ ступенів Недригайлівської районної ради Сумської області Олена Федяй, студенти Чернівецького медичного коледжу БДМУ Тетяна Стребіцька, Самбірського державного педагогічного коледжу імені Івана Филипчака Львівської області Христина Шалавило, Національного авіаційного університету м. Києва Світлана Кравченко, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Хмельницької області Оксана Любінецька, ДПТНЗ “Синівський професійний аграрний ліцей” Сумської області Аліна Лімоні.
Голова Всеукраїнського товариства “Просвіта” Павло Мовчан вручив нагороду та від себе особисто — премію чернівецькій учительці української мови та літератури Марії Цуркан, наголосивши, що вчитель і учень — це постійні діалоги. “Я хотів би привітати усіх, хто бере участь у конкурсі, долучається до великого процесу подолання інерції. Людина шукає духовного опертя, яке знаходить у слові. Нещодавно, відзначаючи ювілей Івана Огієнка, Святійший Патріарх сказав, що дорога до Бога — через рідне слово. А ріднослів’я — це потреба долучення до наріжних каменів, які тримають нас у цьому світі. Через провідні телеканали у нашу свідомість вживлюють чужомовні електроди. Але є той масив, який не похитнути, і до нього належать творці конкурсу П. Яцика. Наше слово навіки споріднене з поняттям Бога і тому воно вічне!”
Приємно бачити вдячність в очах переможців.
— Я вдруге беру участь у конкурсі. Це для мене — ще одна сходинка до вершини, якої хочу досягнути. У майбутньому мрію стати журналістом або письменницею, — каже восьмикласниця Наталія Паневська з Чернівців.
— Вчителі української мови запропонували мені взяти участь у конкурсі. Спочатку хвилювався, але коли почав виконувати завдання, навіть не помітив, як дійшов до фіналу і посів третє місце. Я вдячний засновникам та організаторам цього конкурсу, — поділився з нами своїми враженнями Юрій Самусь, ліцеїст Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment