Влада обмежує права буковинців на доступ до інформації

Чиновники змушують передплачувати підконтрольні їм видання

Марія ВИШНЕВСЬКА,
м. Чернівці

Інформація, що чернівецька міська влада займається передплатою своєї газети “Чернівці”, з’явилася задовго до старту передплатної кампанії. Це не ноу-хау нинішньої владної команди. Таку практику запровадив ще попередній мер Чернівців Микола Федорук, який передплачував міську комунальну газету “Чернівці” пенсіонерам. Тому рішення сесії міської ради про виділення на передплату свого друкованого органу — газети “Чернівці” — 350 тисяч гривень для міських чиновників продовження “традиції”, з тією лише різницею, що цього разу мерія вперше оприлюднила суму коштів, передбачених на передплату. А те, що це гроші платників податків, які більше знадобилися б для соціального захисту малозабезпечених мешканців міста, вочевидь, владу не обходить.
Із кабінетів обласної державної адміністрації йдуть письмові й усні вказівки всім керівникам організувати і взяти “під особистий контроль” передплату і державних та комунальних видань, і окремих приватних, наближених до влади. Керівники місцевих ЗМІ добре пам’ятають, як до них зі скаргами зверталися ображені читачі, яких свого часу змушували передплачувати газети “Свобода слова”, “Версії” та “Освіта Буковини”. Не таємниця й те, що в області поширена практика видання власних газет різними підрозділами виконавчої влади, на утримання яких щедро витрачаються бюджетні або залучені так звані спонсорські кошти. Але якщо донедавна така ситуація мало обходила журналістську спільноту, то днями обласна організація Національної спілки журналістів України, яка об’єднує працівників і незалежних, і комунальних ЗМІ, висловлює занепокоєння такими діями владників. У заяві зокрема йдеться: “Надходять сигнали з різних трудових колективів про те, що керівники змушують передплачувати підконтрольні владі видання. Пояснюють це горе-агітатори від влади тим, що держава має доносити до людей інформацію про свою діяльність, пояснювати свої мудрі рішення. Але ж очевидно, що влада активізується саме напередодні виборів. Тож справжня мета зрозуміла — обмежити доступ до людей будь-якої іншої думки, крім власної, будь-якої непривабливої інформації про себе. Такі дії влади спрямовані на деформацію газетного ринку, обмеження права громадян на доступ до інформації”.
Чи відреагують місцеві чиновники на такі заяви, важко передбачити, адже йде тотальна мобілізація влади до виборів, а як відомо, хто володіє інформацією…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment