Дитячий гімн України

Леонід АНДРІЄВСЬКИЙ,
директор видавництва “Криниця”,
народний художник України,
Шевченківський лауреат

Ювілейний творчий вечір Тетяни Майданович у київському Будинку письменників відкрився урочисто й святково. У виконанні молодшого хору “Зіронька”, яким керує Діана Жданова, прозвучала пісня “Країна Українія” із поетично-пісенної книги ювілярки “Калиновий птах” (2006), музику до якої написала композитор Людмила Левченко (Бутуханова).
Ця пісня у виконанні учнів музичної школи № 33 Солом’янського району міста Києва стала справжнім заспівом до всього поетичного вечора, якому Т. Майданович дала весняну назву “Повернення “Калинового птаха”. Читали і вірші з цієї книги: Богдан Миронов — учень 1-го класу школи № 178, Юра Залужний — учень 2-го класу школи № 57, К’яра Нестерак — учениця 2-го класу із Цюріха, Швейцарія, а учениці Київського гуманітарного ліцею Ольга Васюник і Маріам Галштян проінсценували діалог із поеми “Христос і Прометей”. Та найгарячіше слухацька зала все ж сприймала співаків із хорового відділення музичної школи № 33, яким керує заслужений діяч культури України, відмінник освіти Ірина Петрівна Жданова, що разом із виступом старшого хору “Сузір’я”, яким диригувала особисто, підготувала ще ціле “сузір’я” солістів: від першокласниці Ірини Михайлової (пісня “День народження”), учениць Дінари Герейханової (пісня “Дівчинка і клен”), Діани Тихонюк (“Небеса над Києвом”) — до випускниць музшколи № 33, вже студенток музичного училища Юлії Плаксюк (пісня “Калиновий птах”) та студентки музичної Академії Діани Жданової (“Пречиста Мати”). Майстерно й натхненно акомпанувала і юним співакам, і хоровим колективам Ольга Шевчук, багаторічний викладач 33-ї музшколи.
Як видавець, я знаю, як складно в наш час змістовній українській книжці потрапити до свого зацікавленого читача, до батьків і дітей, які шукають таку літературу, до вчителів та учнів у місті і в селі, адже тут і фінансові, й організаційні перепони, зруйноване книгорозповсюдження, брак коштів на рекламні заходи тощо. Чудове виконання учнями музичної школи № 33 пісень із книжки Т. Майданович “Калиновий птах” спонукало мене нарешті реалізувати давній намір — передати Всеукраїнському товариству “Просвіта” 500 примірників цієї книжки, яку випустило видавництво “Криниця”.
Це не перша дитяча книжка Тетяни Майданович. У “Веселці” побачила світ її збірка поезій “Квітневий дощ” та казки у прозі “Калина цвіте пізно”. У своєму монографічному дослідженні про творчість Т. Майданович “Така буде нам Україна, які у нас будуть серця” (післямова до поеми “Христос і Прометей”, 1999), я зазначав, що вона “ніколи не писала на догоду часу чи залежно від політичних обставин, вона не йде за модою в поезії на хвилі екстравагантних образних і формальних сучасних пошуків”, що це справжній талант, “який істинно український, бо працює для духовного зростання України”. Я захоплювався створеним нею особливим поетичним стилем, який з’явився із глибин народної творчості, — її оригінальною світською духовною поезією, що як “свіча ласкава”, “жива роса”. Поетеса вміє якимось дивовижним чином піднести людську душу в небо і допомогти їй утриматись там, навіть якщо тема її твору офіційна, суха, важка. Нехай же її “Калиновий птах” на міцних крилах летить по Україні, щоб досягти найвіддаленіших куточків, найактивніших шанувальників патріотично-духовного українського слова і пісні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment