Утвердити справедливість

Провладна упередженість і політична заангажованість нашої судової системи вбиває віру українців у справедливість. Заплющивши очі на факти й докази, українська Феміда судить опозиціонерів і не звертає уваги на видимі порушення законів можновладцями. Засуджено й колишнього міністра навколишнього середовища Георгія Філіпчука, який на вимогу уряду став на захист державних інтересів у справі повернення Україні газоносного шельфу Чорного моря. Нині за це його судять.
Кілька десятків народних депутатів України (див. “Слово Просвіти” число 15/2012, “Галицька Просвіта” число 19/2012) вимагають від Апеляційного суду м. Києва скасувати неправедний вирок Солом’янського райсуду щодо покарання Г. Філіпчука. Вимогу підтримала вся “Просвіта”. До цієї апеляції приєднався голова Івано-Франківського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка Степан Волковецький.

Апеляційному суду м. Києва

Клопотання
Звертаюся до Вас у справі Г. Філіпчука. Вироком Солом’янського районного суду від 5 квітня 2012 року Філіпчука Г. Г., міністра навколишнього природного середовища в уряді Ю. Тимошенко, визнано винним у вчиненні злочину і призначено йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Г. Філіпчук засуджений “за перевищення влади і посадових повноважень” у діях, пов’язаних із розірванням угоди між урядом України і компанією “Венко” про розробку шельфу Чорного моря. Але ж відомо, що відповідне рішення ухвалив уряд і міністр Г. Філіпчук виконував його, як і належить робити профільному міністру.
Особисто знаю Г. Філіпчука як активного політичного, державного і громадського діяча, відомого науковця, який брав активну участь у державотворчих процесах ще до проголошення Незалежності України і зробив вагомий внесок у справу розбудови держави.
Не бачу жодних юридичних підстав для такого вироку. Навпаки, діяльність Г. Філіпчука в цьому напрямі розцінюю як таку, що захищає державні інтереси (компанія “Венко” відбирала в держави за безцінь шельф Чорного моря) і заслуговує пошани і подяки від держави.
Тому прошу як колишній державний службовець І рангу, один із тих, хто проголошував державну Незалежність України, виконати гідно свій службовий обов’язок відповідно до закону і власної совісті та скасувати рішення Солом’янського районного суду, яке, очевидно, має політичний, а не юридичний характер.
Із надією на це та з повагою до Вас,
Степан Васильович ВОЛКОВЕЦЬКИЙ, народний депутат України (І, ІІ скликань), голова Івано-Франківської обласної ради (1992—1998) та адміністрації (1995—1997) Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грузії (1998—2003) і в Азербайджанській республіці (2005—2008), депутат Івано-Франківської обласної ради.
м. Івано-Франківськ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment